Воскресенье, 20 июня, 2021
блоги
21.11.2020

Віталій Шабунін:про який зв’язок судді КСУ зі зашквареним ОАСК необхідно знати?

Віталій Шабунін

Уже четвертий тиждень Україна перебуває у конституційній кризі через рішення Конституційного суду щодо знищення НАЗК, електронного декларування та підриву всієї антикорупційної інфраструктури.

Під прицілом КСУ сьогодні залишається багато критичних для країни реформ: ФГВФО, ринок землі, незаконне збагачення, цивільна конфіскація необгрунтованих статків, закон про мову, а також Вищий антикорупційний суд.

Судді КСУ навіть не приховують, що обслуговують власні інтереси. Вони почали атаку на електронне декларування, як тільки НАЗК виявило проблеми у деклараціях суддів КСУ.

Знищивши ВАКС, судді закріплять за собою право на вседозволеність для них же. Їм не вперше, адже велика частина рішення щодо е-декларування стосується саме декларування суддів і начебто необхідності особливого для цього порядку.

Більше того, окремі судді КСУ, за даними НАЗК, були в конфлікті інтересів, бо самі фігурували або у вже порушених кримінальних справах щодо брехні в декларації – стаття 366-1, яку і знищили, або мали інші порушення.

Наприклад, суддя Ірина Завгородня, у декларації якої за 2018 рік виявлено недостовірних відомостей на 615 000 грн, у декларації за 2019 рік — 754 000 грн, голова КСУ Олександр Тупицький мав незадекларовану купівлю ділянки в Криму та інше майно відсутнє в декларації.

Напередодні цього рішення у суді мали розглядати протоколи за порушення правил декларування щодо Володимира Мойсика та Ігоря Сліденка, який був доповідачем та писав це ганебне рішення.


Зауважимо, що ВАКС ухвалив п’ять вироків за ст. 366-1. Три з цих п’яти вироків стосувались суддів. Через рішення КСУ усі ці вироки можуть скасувати за виключними обставинами. Однак з цих рішень очевидно, що ВАКС не підходить до розгляду справ «свій чи не свій», що може не подобатися суддям КСУ.

Повернімося до Володимира Мойсика, адже саме цей суддя КСУ є доповідачем щодо конституційності ВАКС.

9 листопада, Голосіївський суд м. Києва закрив справу щодо Мойсика, на якого НАЗК склало протокол за несвоєчасне декларування. Підстава – відоме рішення КСУ, під яким Мойсик підписався.

Закриття справи було, однак, очікуване і в цій історії цікавіше інше — адвокат Мойсика. Суддя КСУ обрав собі в захисники Ростислава Кравця. Того самого, який, за даними детективів Національного антикорупційного бюро, систематично підігрує злочинному угрупуванню суддів Окружного адміністративного суду Києва.

Наприкінці липня 2019 року, у будівлі ОАСК відбулися обшуки. Тоді ж представники ГПУ та НАБУ оприлюднили першу порцію аудіозаписів розмов суддів — голови Павла Вовка, а також — Євгена Аблова й Ігоря Погрібніченка.

Джерело: Liga.net

Теги: блоги