Среда, 20 января, 2021
блоги
12.12.2020

Семен Кабакабаев: Йдіть працювати в менш відповідальну сферу

Семен Кабакабаев

Днями ми провели експертний захід, на якому висвітлили кризу у сфері закупівель новітнього озброєння у рамках державного оборонного замовлення та кризу із закупівлями товарів та послуг поза рамками ДОЗу.

Через це Міністерство написало заяву в якій каже, що ми розповсюджуємо фейки.

І Міністерство оборони воюючої країни рішуче іде в атаку. В атаку на журналістів, експертів та здоровий глузд.

Через те, що Міністерство оборони виступило з окремою заявою щодо нашого заходу, де, говорячи прямо, звинуватило нас у брехні, дозволю собі прокоментувати закиди Міністерства на наш рахунок.

Міноборони стверджує, що ракетний комплекс берегової охорони «Нептун» планувався до закупівлі тільки наступного року, тому ні про які зриви не йдеться. Тактичний ракетний комплекс «Вільха» закуповується без зривів.В цій позиції МО протирічить саме собі. Спланованим фінансовим ресурсом на 2020-й рік кошти на закупівлю берегового ракетного комплексу «Нептун» передбачені не були.

Проте Міністерством оборони прийнято рішення про закупівлю комплексу «Нептун» та іншого ракетного обладнання («Вільха») ще поточного, 2020-го року.Про це офіційно повідомив сам Міністр оборони Андрій Таран, заявивши що з цією метою буде здійснено перерозподіл коштів у межах державного оборонного замовлення! Ніяких передплат підприємства, задіяні в виробництві «Нептуна» не отримали. І вже не отримають.

Міністерству яке рапортує про успішну закупівлю «Вільхи» слід почитати заяви Хомчака.

Який 25 листопада на зустрічі із журналістами та блогерами повідомив, що Збройні Сили України не закуповують нові українські ракети «Вільха» тому, що виділеного на оборону фінансування не вистачає (!) і доводиться обирати лише саме необхідне для військ!Зайві 41 млн доларів США для того, щоби закупити застарілі САУ «Дана» за завищеною ціною з відткатом у 17 мільйонів є. А на «Вільху» — немає!

Далі цитую Хомчака: «Коли ДОЗ верстався і вийшов на інші рівні затвердження, почалися питання – а чого ви «Вільху» не купляєте? Це ж підіймає наш оборонно-промисловий комплекс!

Кажу – я вам доповідаю, тому що в мене 98 ракет «Вільха» лежить на складах і я їх сьогодні на війні не застосовую». Хочу поінформувати пана Хомчака про те, що 98 ракет вистачить на 8 залпів «Вільхи»!Тут можу тільки порадити Міністерству оборони та генеральному штабу співставляти покази.

Допомагає і в коментарях для ЗМІ і в прокурора на допиті!Скандал зі зривом закупівлі українських САУ «Богдана» та закупівля замість них застарілих чеських САУ «Дана».

Версія Міноборони така: в зриві винуватий завод-виконавець «Краматорський завод важкого верстатобудування».

Відповідаю: виконання держаного договору ДКР САУ «Богдана» було заблоковано МОУ на початку 2020 року і ви це прекрасно знаєте!

МОУ каже: У 2020 році стан виконання державного оборонного замовлення наразі складає 94%.

У 2020-ому році МОУ зірвало рекордну кількість поставок військової техніки, яка могла бути поставлена до кінця цього року, водночас через свідоме затягування з укладанням контрактів, і це теж ви знаєте, але продовжуєте називати чорне — білим.

Міністерство хоче знати: «Чому окремі політики, журналісти, громадські діячі дозволяють собі перекручення і довільне тлумачення фактів?».

Відповім: політики, журналісти та громадські діячі здійснюють цивільний контроль над вашою діяльністю. Хочете менше критики? Подивіться в дзеркало, вчіться на власних помилках та бийте своїх за корупцію до того, як про це стане відомо журналістам.

Ну або йдіть працювати в менш відповідальну сферу.

В ту, де корупція та помилки не вимірюються людськими життями та питанням національної безпеки!

Теги: блоги