Четверг, 05 августа, 2021
блоги
17.06.2021

Семен Кабакаєв: тільки інформаційний тиск впливає на владу Володимира Зеленського

Семен Кабакаєв

Гарна новина!

Під тиском громадянського суспільства МО провело перший етап польових випробувань української САУ “Богдана” і воно завершене успішно.

Здійснено близько 100 пострілів різними боєприпасами, в тому числі на повному заряді, також успішно проведені гідропостріли які показали високу стійкість стволів українського виробництва.

Аналіз бойових дій на сході України у 2014-2015 рр. виявив нагальну потребу в забезпеченні Збройних Сил України далекобійними артилерійськими система, які б переважали зразки, які стоять на озброєнні армії РФ.

Поряд з тим вищим військовим керівництвом України було прийнято рішення про реформу сектору безпеки за стандартами НАТО з метою досягнення стратегічної мети набуття членства України в НАТО.

Таким чином, у 2016, за замовлення Міністерство оборони України, ПрАТ «Краматорський завод важкого верстатобудування» розпочав розроблення 155 мм далекобійної (52 калібри) самохідної (колісної) артилерійської системи «Богдана», що забезпечує дальність ураження в 30 км стандартним снарядом 155 мм, до 40 км снарядом покращеної аеродинамічної форми та до 60 км активно-реактивним боєприпасом.

​В рекордно короткі строки була закінчена дослідно-конструкторська робота й перший зразок САУ «Богдана» калібру НАТО — 155 мм взяв участь у параді на День Незалежності України у 2018 році.​Зі зміною керівництва країни у 2019 році з’явилися штучні бюрократичні перешкоди, що спричинили затримку випробувань САУ «Богдана», попри те, що всі необхідні боєприпаси для випробувань були закуплені за імпортом й доставлені на склади полігонів вже наприкінці 2019 року.

Перші постріли САУ «Богдана» здійснила в лютому 2020 року, й подальші випробування було зірвано.​Впродовж 2019-2020 років тривало бюрократичне блокування проекту вітчизняної 155 мм гаубиці.

Водночас спроба закупівлі знятих з експлуатації в країнах НАТО 152 мм САУ DANA в першу чергу ставила на меті знищити проект «Богдана».

​Тільки у квітні 2021 випробування були відновлені. Штучну затримку у два роки МОУ спробували пояснити тим, що випробовується «удосконалена» САУ «Богдана».

Але правда в тому, що САУ «Богдана», яка сьогодні успішно проходить вогневі випробування нічим не відрізняється від зразка продемонстрованого на параді у 2018 році.​

Держава втратила 3 роки й досі не має на озброєння артилерійської системи, яка б забезпечила значні переваги маневру вогнем.

Маленька, але наша з вами перемога, на черзі друга черга випробовувань, головне, щоб її не зірвали, як першу.

Тільки інформаційний тиск впливає на владу Володимира Зеленського.

Теги: блоги