Воскресенье, 01 августа, 2021
блоги
29.06.2021

Віктор Таран: прошу передати Арахамії — це не «дєд-мопед», а Герой України та Голова Всеукраїнського комітету захисту політв’язнів Степан Хмара

Віктор Таран

Арахамія цікавиться що за «дєд мопед» Степан Хмара.

Оскільки знаю, що мій ФБ лягає на стіл Офісу президента і моніториться фракцією Слуг.

Прошу передати Арахамії — це не «дєд мопед», а Герой України та Голова Всеукраїнського комітету захисту політв’язнів — Степан Хмара.

Розкажу трохи про його життя.

У 1960-ті роки він вперше в Україні переклав працю Сахарова «Роздуми про мир, інтелектуальну свободу та прогрес». Після масових арештів опозиційної української інтелігенції, вслід за ув’язненим В’ячеславом Чорноволом, продовжує видавати підпільно «Український вісник».

У 1974 році в рамках «Українського вісника» виходять його праці «Етноцид українців у СРСР» та «Генеральний погром», які перевидавалися багатьма європейськими мовами.

За політичну та правозахисну діяльність у 1980 році був заарештований КДБ та засуджений до 7 років ув’язнення в таборах суворого режиму та 5 років заслання.

Покарання відбував у таборах для політв’язнів № 35, 36 на Уралі. За нескорену позицію і там, у таборах відсидів 306 діб карцеру.

У 1987 р. повернувся в Україну, став одним із керівників УГС, а опісля її перетворення на УРП з квітня 1990 р. — заступником голови партії.4 жовтня 1989 у Львові створив міський страйковий комітет, до якого увійшли представники понад 50 заводських страйкомів і страйкомів закладів та установ і громадських організацій.

Народний депутат України 1,2 скликань.

Так от, цю людину карцери радянських таборів не зламали, не те що ваш «зелений режим».

І він має повне право висловлювати свою позицію, він це своїм життям довів.

Пройдуть роки. Його ім’я знали і пам’ятатимуть далі, а що зробили ви щоб вас запам’ятали?

Дедом мопедом?

Знаєте, це вже не іспанський сором… це гірше… це рівень примітивізму і деградації всієї влади

Теги: блоги