Суббота, 31 июля, 2021
блоги
05.07.2021

Павло Ковтонюк: протягом усього чемпіонату ми грали у сучасний європейський цікавий футбол

Павло Ковтонюк

Дуже цікаво дивитися цей чемпіонат Європи.

Я завжди активно цікавився футболом, дивився різні чемпіонати. Це було наслідком того, що у дитинстві справді мріяв бути футболістом і намагався вивчати футбол, а не просто грати.

Але. після революції та війни футбол відійшов кудись за політику, публічні справи і оце все. А під час роботи у міністерстві я взагалі забув що це і кілька років не дивився жодної гри.

Потроху почав вилазити з цієї капсули часу тільки минулого року, а цей Євро — перший чемпіонат, який я знову дивлюся багато та уважно як колись. І ось які в мене враження.

Перше, що я помітив — майже всі команди грають у геть інший футбол, ніж той, якому мене вчили. Принципи «вертикальної гри», «м’яч рухається швидше за гравця», «дійти до воріт через найменшу кількість дотиків» не те що не діють — над ними знущаються і грають підкреслено протилежно.

Схоже, гвардьольщина межі 2000-2010-х проросла по всій Європі і стала новою Реформацією у футболі. Друге, мені довелося гуглити майже всіх гравців нашої збірної, крім Ярмоленка та Зінченка. Це значить, що повністю змінилося покоління наших гравців.

Ну і третє і головне.

Шева з цим новим поколінням грає у сучасний футбол, такий як більшість команд Європи. Грає в міру можливостей цих хлопців. Треба бути чесними з собою і розуміти, що наш рівень — це Австрія, Польща, Швеція (уже стає тяжко).

Думаю, ми зараз слабші за чехів, швейцарців, данців. Тому очікувати, що ми пройдемо Англію, яка закатала перед тим німців — одну з найкращих команд останнього десятиліття — це не просто наївно, а навіть і неадекватно.

Тому я дивився матч учора з рівними емоціями, і не мав жодного бажання рвати на собі волосся. Ми зіграли добре. Ми були на своєму рівні. І протягом усього чемпіонату ми грали у сучасний європейський цікавий футбол.

І ще.

Я подивився один матч збірної Росії. Проти Бельгії (0-3). І, друзі, я побачив там той футбол, на якому я зупинився перед тим, як потрапив у свою капсулу часу.

Ніби це 2000-і роки.

Зкута, абсолютно не адекватна часу гра. Навіть гравці не змінилися. У нападі — підстаркуватий Дзюба. По флангу повзає сивий Жирков. Не вистачало тільки Березуцкого.

Думаю що його не поставили, бо він уже геть спився. Футбол доби раннього путінізма. Таке.

Наша збірна молодці.

Теги: блоги