Четверг, 05 августа, 2021
блоги
06.07.2021

Володимир Фесенко: якщо якісь рейтингові зміни і будуть, то вже восени

Володимир Фесенко

Тільки но написав, що Петро Порошенко навряд зможе змінити свою власну політичну ситуацію, і статус своєї партії. І ось соціологічне підтвердження.

Сьогодні оголошені дані опитування соцгрупи «Рейтинг» (опитано 2500 респондентів, 30 червня – 3 липня 2021 р.). За даними цього дослідження Петро Олексійович з великим відривом лідирує за показником антирейтингу. За нього не збираються голосувати за жодних обставин 45% респондентів. На другому місці за цим показником Юрій Бойко (його антирейтинг – 36%). Для порівняння, антирейтинг П.Порошенко у 2018 р. і напередодні президентських виборів складав 50%.

І це зробило неминучою його поразку на президентських виборах. Зараз його антирейтинг трохи покращився (зменшився на 5%). І це пояснюється тим, що П.Порошенко вже два роки не при владі. Негативні почуття до нього вже не такі гострі, як в 2018-2019 рр., але вони зберігаються.

З антирейтингом 45% він і досі не має шансів на реванш. Про це свідчить і інший показник – Петру Порошенко не довіряють 75% українців.

За електоральними рейтингами ситуація залишається стабільною. Впевнено лідирують Президент Зеленський (в першому турі його готові підтримати 29%, він з відривом перемагає всіх потенційних конкурентів і в другому турі) і партія «Слуга народу».

Володимир Зеленський лідирує і за рейтингом довіри (йому довіряють 46% опитаних). Трійця переслідувачів та ж сама, що і раніше – П.Порошенко, Ю.Бойко і Ю.Тимошенко, та їх партії. Юлія Тимошенко та її партія впритул наблизились до П.Порошенка, Ю.Бойка та їх партії. У Ю.Тимошенко покращився і рейтинг довіри.

Думаю, що тут трохи зіграла на її користь ініціатива з референдумом по земельній реформі.

Другий ешелон переслідувачів теж залишається майже незмінним (І.Смешко, В.Гройсман, О.Ляшко, Є.Мураєв та їх партії). Я про це писав десь тиждень тому. Свіжа соціологія це підтвердила.

Якщо якісь рейтингові зміни і будуть, то вже восени.

Теги: блоги