Четверг, 05 августа, 2021
блоги
07.07.2021

Максим Бахматов: питання споруд, які перетворюються на місцевих примар, актуальне, на жаль, не лише для столиці

Максим Бахматов

Будь-яка будівля, яка знаходиться на території міста має виконувати свою функцію — бути важливим житловим, адміністративним, промисловим або культурним об’єктом; або ж на її місці має з’явитися нова будівля або громадський простір.

Питання споруд, які перетворюються на місцевих примар, вкриваючись “зимовими садами” з берізок та бур’яну, актуальне, на жаль, не лише для столиці. Тому трохи більше року назад році я з задоволенням долучився до ревіталізації колишніх цехів Львівського заводу автонавантажувачів.

Сама будівля по-своєму унікальна — побудована ще в часи Автро-Угорської імперії (тоді тут були військові казарми та склади), а в ХХ столітті тут відкрили завод, доля якого банальна для більшості промислових об’єктів сучасної України.

Завод занепав, будівля почала руйнуватися. Подібний сценарій ви неодноразово зустрічали в урбаністичній реальності. Тож що тепер на місці старих цехів? Разом з власником Andriy Gavryliv та командою ми провели стратегічний воркшоп, на якому вирішувалася доля креативного простору KIVSH — саме він розташувався на місце вищезгадоної будівлі. KIVSH відкрився і вже розпочав свою роботу, тому я готовий поділитися декількома тезами, які ми з командою виокремили для реалізації проєкту:

1. Конкуренція має бути не за масштабами, а за якістю: KIVSH має бути привабливим для як для туристів, так і для ІТ-стартаперів, так і для бізнесу. Рішення: 70% нового простору віддаємо під офісні приміщення для генерації прибутку; 20% — flexible-площі (концерт-зали, спортарени); ще 10% — креативні площі. Таким чином, на території KIVSH будуть co-working-територія, спортклуб, експо-холи, галереї, івент-приміщення, дитячі зони, відкриті лабораторії з необхідним обладнанням, зони розваг та громадського харчування. KIVSH — мультифункціональний простір для роботи, навчання та відпочинку.

2. Ніякої агресивної реклами. Для цього проєкту важлива органіка залучення відвідувачів. Тому ми вирішили відмовитися від яскравих бордів та гучної радіо-реклами.

3. Головна перевага простору — його атмосфера.

Майже 20 000 квадратних метрів історичної будівлі австрійських часів отримали нове сучасне та мультифункціональне дихання.Ділюся з вами фотографіями будівлі “ДО”, обіцяю після повного відкриття показати “Після”.

Дякую Андрію за бажання і волю робити важливе для країни та свого міста.

Покинуті будівлі серед міст — одна з проблем, якою я опікуюся разом із своєю командою Офісу Трансформації.

Просто зараз разом з юристами ми готуємо Меморандум щодо правового регулювання охорони та збереження об’єктів культурної спадщини, а також інший — щодо правового регулювання виконання судових рішень зі знесення об’єктів незаконного будівництва

Теги: блоги