Понедельник, 29 мая, 2023
Новости
04.08.2022

В ООН намірені сворити групу для розслідування вибухів в Оленівській колонії

Із проханням щодо проведення розслідування вибухів в окупованій Оленівці, де загинули українські військовополонені, зверталися і Україна, і Росія, зазначив генсекретар ООН Антоніу Ґутерріш.

За його словами, технічне завдання місії перебуває в стадії підготовки, воно буде узгоджене з Києвом і Москвою.

Позиція української влади — що росія організувала напад на колонію в Оленівці і масове вбивство українських полонених, аби звинуватити і дискредитувати українські сили, зокрема, щоб зашкодити постачанню ефективної зброї в Україну. Міноборони рф заявило, що по тюрмі ракетами HIMARS нібито вдарили українські військові. Останню версію спростовують відсутністю необхідності використивувати дороговартісну високоточну зброю великої дальності для вбивства своїх же українців, а також тим, що в приміщенні не загинули охоронці з російської сторони — що свідчить про планованість акції окупантами.

Голова зовнішньополітичного відомства Євросоюзу Жозеп Боррель заявив, що полонені перебували під правовим захистом росії у рамках міжнародного гуманітарного права. Він пообіцяв, що винних буде притягнуто до відповідальності.

Теги: Новости