Понедельник, 24 июня, 2024
Война
21.08.2023

Заступниця міністра оборони України окреслила ситуацію біля окупованого Куп’янська

Заступник міністра оборони Ганна Маляр заявила в понеділок, що біля міста Куп’янськ «складна ситуація», оскільки на сході України точаться запеклі бої. 

Останніми тижнями російські війська наступали поблизу Куп’янська, інтенсивний обстріл північно-східного міста та прилеглих територій спричинив першу за кілька місяців велику евакуацію українців.

Маляр додала, що українські війська «відбили атаки на південь від сіл Першотравневе та Синьківка та на схід від села Петропавлівка», що в Харківській області, де знаходиться Куп’янськ, заявивши, що «всі бої минулого тижня закінчилися поразкою для ворога». 

Також «досить інтенсивні» бої в районі стратегічного міста Лиман у Донецькій області, зазначила Маляр. За її словами, основні бої точаться навколо сусіднього Серебрянського лісу.

За словами Маляр, кількість обстрілів у Лимані та Куп’янську зменшилася, але «наразі ворог перегруповується, додатково підтягуючи туди сили».

У Бахмуті зазаначила Маляр, українські війська зайняли «ключові домінуючі висоти» на північному фланзі, і що «бої йдуть важкі», причому російські війська намагаються вибити позиції українських військ у східному місті. Україна звільнила 3 ​​квадратних кілометри в районі південного флангу Бахмута, довівши загальну відвойовану територію до 43 квадратних кілометрів, повідомила вона. 

В інших районах Донецька російські сили, які намагаються оточити місто Авдіївка, «не мають успіху», сказав Маляр.

Тим часом, за її словами, російські війська намагаються відновити позиції в селі Урожайне, яке українські сили повернули минулого тижня.

«Минулого тижня велися бої за збереження нинішніх позицій», — сказала заступник міністра. 

За словами Маляр , на півдні українські війська продовжують наступ на Мелітополь і Бердянськ Запорізької області. «Там міцна оборона противника. Вони залучають професійні підрозділи, десантники, військову техніку», — сказала вона, наголосивши, що «швидких дій на цьому напрямку бути не може». Коломієць Ганна

Випускниця Інституту журналістики КНУ ім. Т.Шевченка. До 2022 року працювала редакторкою стрічки новин в міжнародному інформаційному агентстві. Спеціалізується на висвітленні подій суспільно-політичної тематики, а також новинах міжнародної політики. В команді Svoboda.ua з січня 2023 року.