Вторник, 23 апреля, 2024
За границей
30.08.2023

В Габоні військові захопили владу після виборів

Група військових офіцерів у середу заявила, що вони захопили владу в Габоні, лише через кілька хвилин після того, як президента Алі Бонго було визнано переможцем на суперечливих виборах, продовживши півстолітнє правління його родини над центральноафриканською нацією.

Офіцери, які стверджують, що представляють «сили оборони та безпеки» в країні, зробили це оголошення в телезверненні на каналі новин Gabon24. Це було переглянуто CNN на X, раніше відомому як Twitter.

«Від імені народу Габону та гаранта захисту інституцій, CTRI [Комітет з переходу та відновлення інституцій] вирішив захистити мир, поклавши кінець існуючому режиму», — сказав військовий офіцер в ефірі.

У ефірі військовий офіцер заявив, що результати виборів будуть анульовані, а кордони країни закриті до подальшого розпорядження.

«Усі установи республіки розпущені: зокрема уряд, Сенат, Національна асамблея, Конституційний суд, Економічна, соціальна та екологічна рада та Виборча рада Габону», — сказав офіцер.

«Ми закликаємо населення Габону, громади сусідніх країн, які проживають у Габоні, а також габонську діаспору зберігати спокій».

У столиці Лібревілі було чути гучні звуки стрілянини, повідомив репортер Reuters після виступу на телебаченні.

У разі успіху захоплення влади означатиме восьмий переворот у Західній і Центральній Африці з 2020 року, повідомляє Reuters. Перевороти в Малі , Гвінеї , Буркіна-Фасо , Чаді та Нігері підірвали прогрес демократії в останні роки.

Нещодавно військова хунта Нігеру захопила контроль над західноафриканською країною наприкінці липня, що спонукало Африканський Союз призупинити членство Нігеру в групі з 55 держав-членів. Раніше цього місяця військовий правитель Нігеру запропонував повернутися до демократії протягом трьох років, заявивши, що принципи переходу будуть визначені протягом наступних 30 днів.Мірошник В’ячеслав

Закінчив Київський національий університет культури і мистецтв. У журналістиці - з 2018 року. Працював спортивним оглядачем та займався публіцистикою. У послужному списку також робота на радіо і в друкованому журналі. Зі Svoboda.ua з 2020-го року.