Суббота, 20 апреля, 2024
Война
06.09.2023

Росія покриває літаки автомобільними шинами, щоб захистити їх від українських безпілотників (Фото)


Російські війська почали накривати деякі зі своїх штурмовиків автомобільними шинами, що, на думку експертів, може бути імпровізованою спробою захистити їх від ударів українських безпілотників , які нещодавно збільшили успіх у ураженнях російських військових аеропортів.

На супутникових знімках Maxar з авіабази Енгельс у глибині Росії видно два стратегічні бомбардувальники Ту-95 з автомобільними шинами на верхній частині планера.

CNN не зміг незалежно перевірити, чому шини були розміщені на літаку, але експерти кажуть, що це могла бути груба спроба не лише додати ще один рівень захисту від українських безпілотників, але й зменшити видимість літака, особливо вночі.

Цей крок може мати обмежений ефект, за словами Франсіско Серра-Мартінса з виробника безпілотників One Way Aerospace, чиї безпілотники використовували українські сили.

«Це може зменшити тепловий сигнал для відкритих засобів стратегічної авіації, розміщених на перонах аеродромів, але їх все одно можна буде спостерігати під інфрачервоними камерами», — сказав він CNN.

На супутниковому знімку видно автомобільні шини російського літака.

На супутниковому знімку видно автомобільні шини російського літака.Maxar Technologies

«Хоча це здається досить безглуздим, вони, схоже, намагаються зробити все можливе, щоб захистити літаки, які в іншому випадку залишаються невдалими. Чи спрацює це, залежить від того, яка боєголовка на ракеті/дроні», — сказав Стеффан Уоткінс, консультант з відкритих джерел, який стежить за літаками та кораблями.

Уоткінс додав, що шини можуть бути використані для того, щоб зупинити осколки вибуху над літаком від пробоїни літака.

Військовий представник НАТО сказав CNN, що альянс знав про шини. Чиновник говорив на умовах анонімності, оскільки не мав права спілкуватися зі ЗМІ.

«Ми вважаємо, що це призначено для захисту від дронів», — сказав чиновник CNN. «Ми не знаємо, чи матиме це якийсь ефект».

Останніми тижнями Україна стає дедалі сміливішою, атакуючи стратегічні об’єкти всередині Росії шляхом повітряних атак, незважаючи на те, що вона зазнає нападів на власні міста, створюючи нову фазу конфлікту, визначену очевидними зусиллями Києва зменшити внутрішню підтримку війни Росією.

Минулого тижня шість російських регіонів, включаючи Москву, зазнали нападу, що стало найбільшим нападом безпілотників на її територію з моменту вторгнення в Україну. Повідомляється, що в місті Пскові, поблизу кордону з Естонією, кілька транспортних літаків було пошкоджено, коли безпілотники націлилися на аеропорт.

Раніше в серпні Україна заявила, що здійснила удари з безпілотників по базах , де розташовані надзвукові бомбардувальники в глибині російської території, що було схоже на спробу послабити російську повітряну потужність, яка була основною перешкодою для контрнаступу України.

Російські війська раніше вдавалися до незвичайних саморобних рішень, щоб захистити техніку від українських атак, зокрема покривали часто вразливі башти своїх танків металевими каркасами, щоб зменшити вплив сучасної протитанкової зброї, яка атакує бронепробиваючими снарядами зверху.Наталя Півень

Випускниця факультету журналістики Львівського національного університету ім. І. Франка. Починала із роботи у регіональних ЗМІ. В команді Svoboda.ua з квітня 2022 року.