Понедельник, 24 июня, 2024
Война
07.09.2023

Російська ракета завдала удару по ринку східної України, убивши 17 людей

Щонайменше 17 людей загинули, включно з дитиною, після того, як російська ракета вразила ринок у місті на сході України в Донецькій області , офіційні особи заявили, що це одна з найгірших атак за останні місяці.

Українські чиновники повідомили, що ще 32 людини отримали поранення під час обстрілу Костянтинівки.

«Російські війська – терористи, яких не пробачать і не залишать у спокої», – написав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у Telegram. «За все буде справедлива відплата».

Російські ракетні обстріли регулярно завдають ударів по цивільних районах, але такі великі втрати є незвичними. У квітні внаслідок удару по багатоквартирному будинку в центральній частині міста Умань загинули 23 людини, включно з дітьми, а в січні подібний удар у Дніпрі забрав життя 40 осіб.

Костянтинівка знаходиться недалеко від лінії фронту навколо Бахмута і часто переповнена військовими.

Але кадри атаки, якими поділився президент України Володимир Зеленський, показали мирних людей, які йшли ринковою вулицею перед ударом ракети в середу вдень.

На ліквідацію пожежі, спричиненої вибухом на вулиці Ринкові, прибули вогнеборці.

На ліквідацію пожежі, спричиненої вибухом на вулиці Ринкові, прибули вогнеборці.Президент України/Telegram/Reuters

На одному відео показано потужний вибух посеред жвавої вулиці, розбиваючи скло прилеглих будівель, коли пішоходи втікали.

Тоді на відео, яке поділився Зеленський, було видно сильну пожежу та стовпи густого чорного диму, що виривався із згорілих автомобілів і будівель, а пожежники реагували на місце події.

Наступні знімки з Костянтинівки показали наслідки вибуху: кров, розмазана по підлозі аптеки, палаючі машини, зруйновані будівлі та тіла, які вивозять екстрені служби.

«Терористичний акт»

Зеленський назвав напад «абсолютною нелюдяністю».

«Коли хтось у світі все ще намагається мати справу з чимось російським, це означає закривати очі на цю реальність. Зухвалість зла», – написав Зеленський у X, раніше Twitter. «Нахабство злочестивості. Цілковита нелюдяність».Мірошник В’ячеслав

Закінчив Київський національий університет культури і мистецтв. У журналістиці - з 2018 року. Працював спортивним оглядачем та займався публіцистикою. У послужному списку також робота на радіо і в друкованому журналі. Зі Svoboda.ua з 2020-го року.