Понедельник, 24 июня, 2024
Война
11.09.2023

Війна в Україні: двоє іноземних волонтерів загинули під час російського ракетного удару

Двоє іноземних волонтерів загинули, ще двоє отримали поранення внаслідок російського ракетного обстрілу на сході України, повідомили в Києві.

Емма Ігуаль, іспанський директор Road to Relief, і Ентоні Ігнат, канадський колега, загинули в суботу, коли їхня машина їхала в сторону Бахмута.

У НУО повідомили, що німецький волонтер Рубен Мавік і швед Йохан Матіас Тир отримали серйозні поранення осколками.

Група заявила, що транспортний засіб зазнав «прямого влучення», перекинувся та загорівся.

Гуманітарні працівники вирушили зі Слов’янська і прямували в район Бахмута, щоб оцінити потреби мирних жителів, які «потрапили під перехресний вогонь» у селищі Іванівське, йдеться у повідомленні.

Мадрид підтвердив, що під час нападу загинув громадянин Іспанії.

Торік в Україні зареєстрували Road to Relief для допомоги в евакуації мирного населення з прифронтової лінії.

У ньому сказано, що команда готувалася оцінити потреби Іванівського, коли на них напали російські війська.

Їхня робота «привела до численних евакуацій і доставки важливої ​​допомоги протягом 18 місяців, що ми працюємо», — йдеться в повідомленні.

У Міноборони України звинуватили в нападі «російських терористів» і заявили, що Road to Relief «повністю зосереджений на цивільних проектах».

У ньому сказано, що смерть була «болісною, непоправною втратою. Емма та Ентоні назавжди залишаться в наших серцях».

Східна Україна стає все більш небезпечною для гуманітарних працівників, як українських, так і міжнародних.

У своєму останньому звіті, опублікованому минулого тижня, Управління ООН з координації гуманітарних питань заявило, що цього року було 100 « інцидентів безпеки », які вплинули на роботу з надання допомоги.

«Атаки на пункти розподілу неухильно зростали протягом року, змушуючи тимчасово призупиняти допомогу в багатьох випадках», — йдеться в повідомленні.

«У 2023 році під час виконання службових обов’язків в Україні загинули щонайменше шість гуманітарних працівників, а за весь 2022 рік — чотири людини».Наталя Півень

Випускниця факультету журналістики Львівського національного університету ім. І. Франка. Починала із роботи у регіональних ЗМІ. В команді Svoboda.ua з квітня 2022 року.