Суббота, 20 апреля, 2024
Война
14.09.2023

Україна евакуювала понад 2 тисячі людей у Куп’янському районі

Понад 2 тисячі людей залишили Куп’янський район станом на середу після того, як 9 серпня було видано наказ про обов’язкову евакуацію 56 населених пунктів, повідомляє влада Харківської області.

Голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов повідомив у Telegram, що наразі евакуювали 2339 людей, з них 350 дітей. За його словами, ще 1438 осіб евакуювалися самостійно, у тому числі 164 дитини.

«Евакуація триває, — сказав Синєгубов. — Люди не хочуть йти, пояснюючи це тим, що це їхній будинок, їхня земля, їхній дім. Проте ми працюємо з національною поліцією, щоб евакуювати якомога більше людей».

Синєгубов сказав, що станом на неділю в громаді все ще проживало 12 000 людей, на відміну від 57 000 людей, які жили там до війни Росії проти України.

Синєгубов додав, що ситуація на передовій на куп’янському напрямку залишається «складною». «Противник формує черговий «ударний кулак», щоб посилити штурмові операції та спробувати прорвати нашу оборону», – сказав він. був змушений відійти для відновлення, щоб сформувати нові штурмові сили».

На відео, опублікованому наступальною гвардією України в середу, видно ворожу позицію, уражену потужним вибухом на відстані. Згідно з підписом, український прикордонник «з автоматичного гранатомета МК19 влучив у мінні поля окупантів».Коломієць Ганна

Випускниця Інституту журналістики КНУ ім. Т.Шевченка. До 2022 року працювала редакторкою стрічки новин в міжнародному інформаційному агентстві. Спеціалізується на висвітленні подій суспільно-політичної тематики, а також новинах міжнародної політики. В команді Svoboda.ua з січня 2023 року.