Среда, 24 апреля, 2024
Война
04.10.2023

Україна заарештувала майже $5,5 млн активів російського ОПК

Україна наклала арешт на майно російської оборонної компанії ПАТ «Роствертол» на суму майже 5,5 млн доларів, серед яких є комплектуючі для бойових гелікоптерів, йдеться у повідомленні Служби безпеки України.

«Справа стосується партії комплектуючих для систем управління бойовими гелікоптерами, які один із львівських заводів виготовив для ростовської компанії [ПАТ «Роствертол»] за контрактом від 2011 року», – повідомили в СБУ. «Відомо, що ПАТ «Роствертол» є одним із ключових підприємств військово-промислового комплексу Російської Федерації, яке виробляє вертольоти для окупаційних угруповань».

Російська компанія сподівалася отримати своє замовлення від українського заводу у Львові в 2014 році, але «офіцери контррозвідки СБУ заблокували передачу комплектуючих для гелікоптерів до Росії» після анексії Москвою Криму та окупації частини Донбасу підтримуваними Росією повстанцями.

Український антикорупційний суд задовольнив позов Міністерства юстиції про передачу активів російського підприємства в Україну, повідомили в СБУ. 

Після конфіскації вилученої продукції СБУ передасть технологічні компоненти Збройним Силам України. 

ПАТ «Роствертол» — російська вертолітна компанія, розташована в місті Ростов-на-Дону, яка виробляє комерційні та військові вертольоти серії Мі-26, а також військові моделі Мі-35М і Мі-28НЕ «Нічний мисливець», повідомляється на її сайті. 

Його холдингова компанія «Вертольоти Росії» входить до складу російської держкорпорації «Ростех», йдеться на сайті. Петренко Ігор

Автор аналітичних статей та інтерв'ю про українську політику і культуру. Активний учасник Революції Гідності. Цікавиться новинною журналістикою та геополітикою. Зі Svoboda.ua з початку заснування.