Понедельник, 22 июля, 2024
Uncategorized
02.11.2023

США і Китай проведуть переговори про контроль над ядерним озброєнням

Адміністрація Байдена готується провести рідкісну дискусію з Китаєм щодо контролю над ядерними озброєннями, оскільки США намагаються подолати дестабілізуючу тристоронню гонку озброєнь з Пекіном і Москвою.

Зустріч, запланована на понеділок, 6 листопада і є першими подібними переговорами з Пекіном з часів адміністрації Обами і буде зосереджена на способах зменшення ризику прорахунків, повідомили представники США. 

Дискусія не означає початок офіційних переговорів щодо встановлення обмежень на ядерні сили кожної зі сторін.

Натомість ця зустріч дасть американським офіційним особам можливість прощупати своїх китайських колег щодо ядерної доктрини Пекіна та амбітного нарощування його ядерного арсеналу, який протягом десятиліть був набагато меншим, ніж у США та Росії.

Окрім цього, Вашингтон думає, як стримати подвійну ядерну загрозу з боку Китаю та Росії, включаючи питання, чи потрібно буде США розширювати свої ядерні сили в наступні роки.

Паралельно адміністрація Байдена також намагається залучити Росію до окремих переговорів щодо контролю над озброєннями після того, як Москва вийшла з договору «Новий старт», що обмежує боєголовки.

Адміністрація Байдена надіслала Москві конфіденційний документ із викладом ідей щодо управління ядерними ризиками зараз і після закінчення терміну дії цієї угоди, яка скорочує американську та російську ядерну зброю великої дальності, у лютому 2026 року.

Високопоставлений чиновник адміністрації Байдена сказав, що США сподіваються розпочати «розмову про те, як може виглядати структура після Нового старту», ​​а також зменшити ядерну загрозу під час високої  напруги через вторгнення Росії в Україну .

Росія ще не відповіла на пропозицію адміністрації Байдена щодо нових переговорів, кажуть офіційні особи США та Росії.Сорока Аліна

Закінчила факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка. Почала працювати в газетах на Прикарпатті, потім - у Львові. Згодом доєдналась до команди Svoboda.ua.

Теги: Uncategorized