Четверг, 18 июля, 2024
Новости
26.12.2023

У Харкові цивільні інструктори навчають військової аеророзвідки

У Харкові цивільні інструктори проводять навчання з аеророзвідки. У жовтні 2023 року у місті відкрили філіал київської школи Global Drone Academy. Для військових навчальний курс безплатний, він складається з двох лекційних і трьох практичних занять.

Про це Суспільне Харків розповів лектор школи Сергій Гульчук.

У Харкові навчають військової аеророзвідки
Нацгвардієць під час практичного заняття курсу з аеророзвідки, Харківська область, грудень 2023 року. Фото: Олександр Ставицький/Суспільне Харків

Під час навчання військовослужбовці спецпідрозділу Нацгвардії разом з інструкторами тренувалися встановлювати виносну антену дальнього зв’язку на одному з полігонів Харківщини, а також проводити розвідку цивільними дронами.

У Харкові навчають військової аеророзвідки
Учасники курсу працюють із застосунком для аеророзвідки, Харківська область, грудень 2023 року. Фото: Олександр Ставицький/Суспільне Харків

Боєць із позивним «Хмурий» з таким дроном працює понад рік.

«Цей «бойовий товариш», вже «побратим» пройшов дуже багато гарячих точок на війні. Навчальний курс верифікований державною програмою «Армія дронів». Коли людина цивільна, то їй простіше обирати свій шлях навчання, не треба погоджувати з вищим командуванням. Мені сподобалося на цьому курсі, що все було послідовно викладено, вся інформація систематизована, тобто не було перескакування з однієї теми на іншу. Можеш занотувати і систематизувати знання. Так само я зможу передавати їх своїм побратимам», — каже військовий «Хмурий».

У Харкові цивільні інструктори навчають військової аеророзвідки
Нацгвардієць з позивним «Хмурий», Харківська область, грудень 2023 року. Фото: Олександр Ставицький/Суспільне Харків

Перший курс триває п’ять днів, два з яких присвячені теоретичним заняттям.

«Виконували планування розвідувальної місії. Це такий умовний екзамен, який фіналізує курс по аеророзвідці. Тобто, нам потрібно було в умовах поганої видимості висунутися на певну ділянку, провести аеророзвідку об’єкта і повернутися у зворотному напрямку», — пояснив боєць «Хмурий».

У Харкові цивільні інструктори навчають військової аеророзвідки
Бійці проводять тренувальну розвідку, Харківська область, грудень 2023 року. Фото: Олександр Ставицький/Суспільне Харків
У Харкові цивільні інструктори навчають військової аеророзвідки
Бійці під час практичних занять підіймають дрон, Харківська область, грудень 2023 року. Фото: Суспільне Харків

Інструктори — самі випускники цієї школи. Лектор Сергій Гульчук розповів, що працюють із симуляторами, які копіюють технічні можливості дронів, а також вивчають інтерфейс спецзастосунку.

«Основна задача курсу — це питання безпеки. Перше завдання аеророзвідника — вижити, друге — ефективно виконати місію, третє — зберегти техніку, щоб повторно виконати місію. Знаходимо теоретичну інформацію, робимо з неї вижимки, піддаємо їх сумнівам і вже готуємо якусь програму. До нас приходять патрульні, гвардійці, військові ЗСУ, тероборона — всі, хто виконує, або планує виконувати місії з аеророзвідки», — каже Сергій Гульчук.

У Харкові цивільні інструктори навчають військової аеророзвідки
Військовий проводить тренувальну розвідку за допомогою виносної антени дальнього зв’язку, Харківська область, грудень 2023 року. Фото: Олександр Ставицький/Суспільне Харків
«Приходять навчатися навіть жінки у віці, кажуть: «Хочу піти, не беруть. Треба бути корисною, ось вирішила навчитися аеророзвідці. Може тоді хоч візьмуть до ЗСУ».

У Харкові цивільні інструктори навчають військової аеророзвідки
Бійці під час аеророзвідки, Харківська область, грудень 2023 року. Фото: Олександр Ставицький/Суспільне Харків

«У військових немає багато часу виїжджати в місто. Тому ми навіть їздимо до них на позиції, якщо є достатня кількість охочих пройти курс. Як цивільні, ми постійно розвиваємося, черпаємо нову інформацію, дані про російських військових. Наша програма підходить і для військових, і для цивільних. Це — база, з якої варто почати, якщо цивільний не мав досвіду», — говорить головний інструктор навчального курсу Євген Охріменко.

У Харкові цивільні інструктори навчають військової аеророзвідки
Головний інструктор курсу з аеророзвідки Євген Охріменко, Харківська область, грудень 2023 року. Фото: Олександр Ставицький/Суспільне Харків

Поки у Харкові військових безплатно навчають лише на базовому курсі. Надалі планують відкрити курс з керування FPV-дронами.Петренко Ігор

Автор аналітичних статей та інтерв'ю про українську політику і культуру. Активний учасник Революції Гідності. Цікавиться новинною журналістикою та геополітикою. Зі Svoboda.ua з початку заснування.