Воскресенье, 14 июля, 2024
За границей
26.01.2024

Орбана позбавлять права голосу за блокування 50 млрд євро Україні

Лідери ЄС можуть виключити прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана із процесу голосування у блоці, якщо він продовжить перешкоджати виділенню пакета допомоги Україні на 50 млрд євро.

Про це повідомляє Politico.

Як зазначає видання, після кількох років м’якого підходу до Орбана, цього разу європейські дипломати подають сигнали про те, що «ядерний варіант» — виключення Будапешта з процесу голосування в ЄС — більше не є немислимим, якщо він поставить під загрозу безпеку України, країни-кандидата у ЄС.

П’ять європейських чиновників та дипломатів заявили, що інші країни блоку готові зробити кроки проти Будапешта, що стане історичним кроком для лідерів, які покладаються на згуртованість та одностайність.

«Якщо Орбан справді знову заблокує угоду [за бюджетом та 50 млрд євро для України] на лютневому саміті, використання статті 7 для позбавлення Угорщини права голосу може стати реальним варіантом», — сказав один дипломат ЄС.Коломієць Ганна

Випускниця Інституту журналістики КНУ ім. Т.Шевченка. До 2022 року працювала редакторкою стрічки новин в міжнародному інформаційному агентстві. Спеціалізується на висвітленні подій суспільно-політичної тематики, а також новинах міжнародної політики. В команді Svoboda.ua з січня 2023 року.