Понедельник, 22 июля, 2024
Новости
18.04.2024

Данія закупить зброю для ЗСУ в українських виробників

Нещодавно Данія виділила новий пакет допомоги Україні і частину грошей витратять на зброю для ЗСУ, яку вироблятимуть українські компанії.

Про це повідомляє міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

Зазначається, що йдеться про 28,5 млн доларів. У відомстві уточнили, що це перше і поки що безпрецедентне рішення, коли вироби військового призначення для Сил оборони закуповуються в українських виробників за кошти іншої держави.

Міністр розповів, що спроможність українського ОПК становить близько 20 млрд доларів, але при цьому Україна має лише 6 млрд доларів на закупівлю зброї.

«Грубо кажучи, у нас працює тільки третина всіх верстатів, які є в країні — тому що грошей не вистачає, щоб забезпечити замовленнями решту», — пояснив Камишін.

Що відомо про проєкт ZBROYARI

За словами міністра, оптимальним виходом із цієї ситуації виявилася ідея запропонувати партнерам купувати зброю для України всередині України.

Саме так і з’явився проєкт під назвою «ZBROYARI: Manufacturing Freedom». Камишин пояснив, що це глобальна фандрейзингова кампанія, стратегічний збір — не по людях, а по цілих націях. Її мета — зібрати 10 млрд доларів на виробництво української зброї цього року.

«Сьогодні ми маємо перший донат. Це рішення знакове, воно відкриває шлях для інших країн — і ми неймовірно вдячні данському уряду і данському народу за лідерство», — повідомив Камишін.Коломієць Ганна

Випускниця Інституту журналістики КНУ ім. Т.Шевченка. До 2022 року працювала редакторкою стрічки новин в міжнародному інформаційному агентстві. Спеціалізується на висвітленні подій суспільно-політичної тематики, а також новинах міжнародної політики. В команді Svoboda.ua з січня 2023 року.