Вторник, 18 июня, 2024
Новости
14.08.2020

Євросоюз може затвердити санкції щодо Білорусі в кінці серпня, — Reuters

Європейський Союз може запровадити нові санкції щодо Білорусі в кінці серпня.

Про це повідомило агентство Reuters з посиланням на заяви дипломатів і європейських посадовців, йдеться у повідомленні Лівого берега.

Німеччина, Литва, Латвія та Швеція вже публічно висловилися на користь санкцій. Їх також підтримала Австрія перед екстреними переговорами між міністрами закордонних справ ЄС у п’ятницю.

Зазначається, що будь-яке рішення ЄС про санкції вимагає одноголосного рішення 27 країн-членів. Головним скептиком у цьому питанні є Угорщина, яка закликала блок «продовжувати діалог з Білоруссю».

Водночас Будапешт не став блокувати заяву ЄС, у якій згадувалися можливі санкції «проти осіб, відповідальних за насильство, необґрунтовані арешти і фальсифікацію результатів виборів»

Нагадаємо, раніше президент Литви Ґітанас Науседа закликав «з усією серйозністю говорити про санкції щодо Білорусі» у відповідь на репресії влади проти опозиції. «Зараз ми бачимо і загиблих, і поранених людей. Бачимо кілька тисяч людей, які затримані або їх доля невідома. Ми не можемо дивитися на це крізь пальці. Динаміка така, що нам слід з усією серйозністю говорити про санкції для Білорусі», — сказав Науседа.

У МЗС Білорусі відповіли, що вважають «абсолютно неприйнятними» заяви про санкції і критику дій білоруської влади.Наталя Півень

Випускниця факультету журналістики Львівського національного університету ім. І. Франка. Починала із роботи у регіональних ЗМІ. В команді Svoboda.ua з квітня 2022 року.

Теги: Новости