Воскресенье, 24 сентября, 2023
Covid-19
13.11.2020

Київ виконуватиме рішення уряду про так званий карантин вихідного дня — КМДА

Київ повинен, як і інші міста, виконувати рішення уряду про впровадження карантину вихідного дня, незважаючи на те, згодна з ним місцева влада чи ні, вважає радник київського міського голови, секретар Штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації Володимир Бондаренко.

Про це повідомляє Інтерфакс Україна.

«Постанова Кабміну, якою запроваджено ці додаткові обмеження, є нормою прямої дії і обов’язкова для виконання, погоджуємося ми концептуально з підходом уряду чи ні. Отже, з півночі суботи в Києві почне діяти низка визначених урядом обмежень. За дотриманням їх мають стежити правоохоронні органи», — наголосив Бондаренко, повідомляє прес-служба КМДА.

При цьому постанова має однаково працювати для всіх без винятку суб’єктів, зазначив він.

«Нагадаю, що уряд упровадив загальний карантин, поширивши протиепідемічні обмеження, які стосувалися помаранчевої зони, на всі регіони країни. А столиця перебувала саме у помаранчевій зоні, тому те, що стосується робочих днів тижня, для нас не змінюється. Ми просто виконуємо постанову уряду», — уточнив Бондаренко.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів України в середу затвердив низку карантинних обмежень, зокрема заборонив масові заходи за участю понад 20 осіб, планові госпіталізації, роботу розважальних закладів, а також упровадив карантин вихідного дня з 00:00 суботи до 00:00 понеділка.

У вихідні додатково до постійних обмежень буде заборонено прийом відвідувачів закладами громадського харчування, можлива тільки торгівля навинос. Прийом відвідувачів у ТРЦ та інших закладах розважальної діяльності, прийом відвідувачів суб’єктами господарювання у сфері торговельного та побутового обслуговування населення, окрім торгівлі продуктами харчування в магазинах, 60% площі яких визначені для торгівлі продуктами харчування, пальним, ліками та медвиробами, ветеринарними препаратами й кормами.

Продовжуватимуть діяльність установи, що надають фінансові послуги та діяльність з інкасації, оператори поштового зв’язку й медичної практики, ветеринарної практики, діяльність автозаправних комплексів без зон харчування, з техобслуговування і ремонту транспортних засобів.

Карантин вихідного дня впроваджено з 14 до 30 листопада.Сорока Аліна

Закінчила факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка. Почала працювати в газетах на Прикарпатті, потім - у Львові. Згодом доєдналась до команди Svoboda.ua.