Понедельник, 27 октября, 2025
Горячие новости

Заступник голови Державного агентства відновлення України Сергій Сверба купує квартири та віддає борги в кріптовалюті

ДБР оголосило підозру у розтраті майже 5 млн грн генеральному директору «Нижньодністровської ГЕС»

Чому українська ковбаса дорожча за італійську і як «відкатні» схеми «УкрХімТеху» нищать бізнес

Коли «фармацевтика» дорожча за совість

ЄС найближчим часом зосередиться на поставках зброї Україні

Наступні кілька тижнів визначатимуть, чи буде Україна надалі існувати – The Washington Post

Аферисти, що розповсюджують німецькі антиалергенні препарати, наживаються на бійцях ЗС

У декларації начальника управління міграційного контролю, протидії нелегальній міграції та реадмісії ДМС в Одеській області Андрія Морару виявлено ознаки незаконного збагачення.

НАБУ перевірить міністра Коваля через квартиру його тещі вартістю майже 18 мільйонів гривень

Хто допоміг втекти головному фігуранту справи про розкрадання грошей у Фонді держмайна Андрію Гмиріну?

блоги
02.06.2021

Віктор Трегубов: простіше взагалі нікому не допомагати і нічого не робити — бо, якщо почнеш, тобі відразу добрі та співчутливі люди пояснять, яка ж ти мерзота

Віктор Трегубов

У нас в країні дуже зросла популярність усяких волонтерських справ. Люди рятують котиків, собачок та їжачків, допомагають дітям та стареньким, армії та медикам, навчають, тренують, саджають, поливають, малюють. Це класно.

А що не класно — так це те, як на це подеколи реагують.

Бо найважче в волонтерстві в Україні — не те, що ти витрачаєш час, гроші та зусилля. Найважче — психологічний тиск окремих “коментаторів”.

Здавалося б, звідки? А от.

Є щонайменше дві причини, через яких будь-який волонтер, чим би він не займався, дуже швидко починає страждати.

Перше. Люди знають, що волонтерство — це класно. Що це правильна справа добрих людей. Але з тих чи інших причин багато хто сам цим не займається. Шкода грошей, шкода зусиль, просто ліньки. Так буває.

Але коли ці люди бачать, що хтось ці перепони подолав — в них зароджується люта ненависть. Часто неусвідомлено, але будується така зв’язка: от він робить щось хороше, а я цього не роблю. То він кращий за мене. ТИ ШО, КРАЩИЙ ЗА МЕНЕ?!

І тут вихід один: швиденько до цього волонтера прийти, і те, що він робить, знецінити. Є такі варіанти: ти це все тільки заради грошей робиш! ти просто хочеш дешевої популярності! ти це робиш неправильно! ти це робиш недостатньо ефективно! Ну і моє улюблене:

Краще б ви!..Бо це “краще б ви” можна підібрати до будь-якого заняття. Рятуєш дітей — краще б рятував стареньких, рятуєш стареньких — краще б рятував дітей.

Друге. Дуже швидко те, що ти робиш, починають від тебе вимагати. І дуже агресивно реагувати, коли ти не пристаєш на вимоги. Могуть вимагати і чогось іншого. Ти пристроїв пару котиків? До тебе прийдуть з вимогою прилаштувати собачку. Ти не хочеш? Тобі розкажуть, який ти мерзотник, як ненавидиш усе живе, і як в тобі розчарувалися. Чи вимагатимуть врятувати кошенятко у місті Ухта, республіка Комі, о третій ночі, але ж дуже сльозлива історія. Чи стати веганом.

І це вже не кажучи про звичну проблему усіх волонтерів — всіх не врятуєш, усім не допоможеш. А якщо спробуєш — вигориш за три дні навіть сам по собі. А допомога вищеописаних осіб пришвидшить.

Зазвичай люди не дуже знають, як із усім цим впоратися. Особливо якщо люди справді всередині м’які, добрі та інтелігентні і не можуть вимовити три букви із прийменником. Виникає ситуація, коли простіше взагалі нікому не допомагати і нічого не робити — бо якщо почнеш, тобі відразу добрі та співчутливі люди пояснять, яка ж ти мерзота.

Це треба бороти. Треба відразу висловлювати своє ставлення до кожного бика, що вживатиме таких закидів на будь-чию адресу.Бо волонтерство — одна з найкрасивіших речей, що в нас є.



Сорока Аліна

Закінчила факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка. Почала працювати в газетах на Прикарпатті, потім - у Львові. Згодом доєдналась до команди Svoboda.ua.

Теги: блоги