Понедельник, 29 ноября, 2021
Новости
15.10.2021

Ініціатива Катерини Одарченко по збереженню соціальної інфраструктури Херсонської області об’єднує депутатів Верховної Ради різних політичних сил

Україною шириться підтримка партії «Національна платформа»  у боротьбі за збереження шкіл та лікарень громад Херсонської області.

Протест Херсонщини проти ліквідації соціальної інфраструктури у сільських громадах області сьогодні підтримують все більше українців. Першою про жахливу ситуацію в області почала  бити на сполох партія «Національна платформа».

«Усі ці закриття названі “оптимізацією” закладів освіти та медицини. – відмічає ініціатор звернень і лідер «Національної платформи» Катерина Одарченко. — На практиці — це ніщо інше, як обмеження доступу громадян до повної загальної середньої освіти (навчання у школах-ліцеях) і якісної та своєчасної медицини. Якщо “оптимізація” продовжуватиметься, то більшість дітей області не матимуть змоги навчатися в 10-11 (12) класах, а більшість мешканців сіл не будуть отримувати швидку медичну допомогу, яка за законом повинна надаватися протягом 60 хвилин»

Задля підтримки прав людей об’єдналися різні парламентські політичні сили.

«Я не тільки підтримую звернення «Національної платформи» проти знищення соціальної інфраструктури на селі, — каже представник опозиційної платформи «За життя» Нестор Шуфрич, — а й самостійно звернувся до Кабінету Міністрів з проханням надати двом лікарням у Херсонській області статус опорних. Це дозволить зберегти конституційне право людей на отримання якісної та швидкої медичної допомоги».

З таким же самостійним зверненням щодо надання статусу двом опорним лікарням звернулася до Кабінету Міністрів і Анна Скороход з партії «За майбутнє».

Голова партії «Батьківщина» також підтримала звернення до Кабміну та у Веховну Раду. «Масове закриття шкіл – ліцеїв області реально можна зупинити шляхом внесення змін до Закону «Про державний бюджет на 2022 рік», — підкреслила Юлія Тимошенко. – і ми за введення норм, що передбачать спеціалізовану дотацію місцевих бюджетів на утримання соціальних закладів сіл, перш за все по комунальних витратах (наприклад плата за опалення шкіл-та лікарень, чи з організації харчування).

Поставив підпис під зверненням і Сергій Шахов з депутатської групи «Довіра». «Чудово розумію проблематику медичної псевдо – реформи, — сказав слова підтримки політик. – Під час спілкування зі своїми виборцями неодноразово чув і про проблеми з медицини, і про перекоси у шкільному бюджетуванні. Тому повністю підтримую вашу боротьбу проти ліквідації шкіл і лікарень Херсонської області»

Дуже важливим була підтримка Романа Костенко заступника голови фракції «Голос».

«Дякую всім такім різним політичним силам, за підтримку Херсонщини в кризовій ситуації. Це дає надію на вирішення питання з закриттям шкіл та лікарень не тільки у окремому регіоні але й системно для всієї сільської України, — впевнена кандидат у депутати Верховної Ради по 184 округу Катерина Одарченко. – Поза залежність від усіх політичних ідеології ми повинні захищати конституційні права людей. Ми надалі будемо інформувати про тих політиків, які підтримують рідну Херсонщину у боротьбі за їх конституційні права»