Понедельник, 24 июня, 2024
Новости
28.07.2022

Аграрії, що страждають під час війни просять про податкові пільги

Всеукраїнська Аграрна Рада звернулася до Уряду з вимогою звільнити платників податку 4-ї групи, фермерів поля яких опинились в зоні бойових дій, на окупованих територіях чи заміновані, від сплати податків за такі земельні ділянки. З відповідним зверненням до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля звернулись ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада», Асоціація виробників молока та Асоціація «Свинарі України». Подібне прохання вже направляли раніше.

У зверненні посилаються на норми, прописані в Податковому кодексі у підпункті 69.14 пункту 69 підрозділу 10 Перехідних положень на період з 01 березня 2022 року по 31 грудня. Згідно цих положень від сплати земельного податку чи орендної плати за землі комунальної власності звільняються ті підприємства поля, яких опинились в зоні бойових дій, на окупованих територіях, заміновані чи мають фортифікаційні споруди. Однак, вищезгаданим підпунктом Податкового кодексу України не передбачено звільнення платників єдиного податку четвертої групи від сплати єдиного податку, який фактично замінює собою земельний податок для цієї групи агровиробників.Наталя Півень

Випускниця факультету журналістики Львівського національного університету ім. І. Франка. Починала із роботи у регіональних ЗМІ. В команді Svoboda.ua з квітня 2022 року.