Понедельник, 29 мая, 2023
Новости
28.07.2022

Рада польської мови заохочує більш широке застосування форми «в Україні»

польські філологи добралися до мовного дискурсу щодо написання висловів, що стосуються теми України. Рада польської мови заохочує більш широке застосування форми «в Україні», стверджуючи, що традиційне написання «на Україні» не є єдино правильним.

Про це, як пише «Європейська правда», з посиланням на RMF24/

«Беручи до уваги особливу ситуацію та особливі почуття наших українських друзів, які часто сприймають вислови «на Україні», «на Україну» як ознаку ставлення до своєї країни як до несуверенної, Рада польської мови заохочує використання синтаксичної форми «в Україні» і «в Україну» і не вважає форму з «на» єдино правильною (як ви можете прочитати в друкованих виданнях про правильність)», — йдеться в думці Ради польської мови.

Вона рекомендувала вживати прийменник «в», особливо в офіційних повідомленнях і в пресі там, де слово «Україна» можна було б замінити на «Українська держава».

«Тому давайте писати «візит президента в Україну», а не «на Україну». Краще писати про війну в Україні, ніж на Україні, хоча друга версія теж не є неправильною», — пояснили польські мовознавці.

У Раді нагадали, що прийменники для Білорусі, Литви, Латвії, Словаччини та Угорщини також зазнали подібної еволюції, як і у випадку України. Мовляв, «в» з назвами цих країн підтверджено історичними джерелами:

«Такі прийменники можна застосовувати сьогодні, хоча громадяни цих країн, як правило, не протестують проти польського  прийменника «на».

Рада закликала як прихильників змін, так і громадян України поважати звичаї поляків, які продовжують вживати форму «на Україні». Як наголошується, це не є ознакою неповаги:

«Зміни в мові відбуваються повільно, не тільки в польській».

Теги: Новости