Суббота, 10 июня, 2023
Главные новости
29.07.2022

Україна отримає від НАТО сотні систем для боротьби з безпілотниками

Північноатлантичний Альянс допоможе ЗСУ перейти з радянського обладнання на сучасне обладнання та передасть сотні систем для боротьби з російськими безпілотниками. Про це повідомив генеральний секретар військово-політичного блоку Єнс Столтенберг.

«У Мадриді ми дали зрозуміти, що Україна може розраховувати на нашу постійну підтримку», — наголосив генсек НАТО, пише Фокус.

Союзники продовжать надавати Києву суттєву військову та фінансову підтримку. Зокрема, Альянс готовий надати комплексний пакет допомоги, що враховує засоби безпечної комунікації, пальне, медичні препарати та матеріали, бронежилети, захист проти мін, а також хімічні та біологічні загрози.

«Якщо дивитись довгостроково, то ми допоможемо Україні перейти з оснащення радянської ери на сучасне обладнання НАТО, розвинути функціональну сумісність, а також додатково зміцнити свої інститути оборони та сфери безпеки», — додав Столтенберг.

Альянс має намір посилити бойові групи на своїх східних рубежах і довести чисельність сил швидкого реагування з нинішніх 40 тис. до більш ніж 300 тис.

«Ми зміцнимо наші можливості щодо надання підкріплень, зокрема за рахунок збільшення кількості техніки передового базування та військового спорядження. І збільшимо здатність розподілу сил на першій лінії, наприклад ППО, зміцнимо командування і контроль, модернізуємо плани оборони із силами, призначеними для оборони конкретних союзників», — розповів генсек.