Понедельник, 24 июня, 2024
Новости
22.08.2022

Литва планує будувати атомні реактори малої потужності

Аби забезпечити енергетичні запаси на тлі воєнного вторгнення рф в Україну та досягти незалежності на ринку носіїв Литва планує будувати атомні реактори малої потужності.

Як повідомила замміністра енергетики Литви Інга Жилене, реактори мають відкрити у 2030 році, їх створення уже заклали до нової енергетичної стратегії Литви.

Міністр енергетики країни Дайнюс Крейвіс назвав помилкою Литви відмову від атомної енергетики.

Раніше Литва спільно з Латвією, Естонією та японською компанією Hitachi розраховувала побудувати до 2020-2022 років нову атомну електростанцію – Вісагінську АЕС – поряд із остаточно закритою наприкінці 2009 року Ігналінською АЕС.

Уряд Литви планував, що будівництво АЕС розпочнеться у 2015 році, а електроенергію вона мала б почати виробляти не пізніше 2022 року. Від будівництва нової АЕС відмовилися після референдуму 2012 року, коли проєкт Вісагінської АЕС не одержав схвалення громадськості країни.Мірошник В’ячеслав

Закінчив Київський національий університет культури і мистецтв. У журналістиці - з 2018 року. Працював спортивним оглядачем та займався публіцистикою. У послужному списку також робота на радіо і в друкованому журналі. Зі Svoboda.ua з 2020-го року.