До червоної зони внесли Луцьк, Тернопіль і один район Чернівецької області

Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій розділила регіони України за рівнем епідеміологічної небезпеки в умовах коронавірусу.
Повідомляє Лівий берег з поиланням на брифінг міністра охорони здоровя — Максима Степанова.
«Визначили регіони, які можуть потрапити до зон, чітко встановили критерії, де регіони на рівні адмінтеродиниць можуть потрапити до тих чи інших зон і обмежень. Перший критерій — завантаженість ліжок менш ніж 50%, другий — середня кількість тестувань не менш ніж 24 на 100 тис. населення, третій — коефіцієнт виявлення випадків інфікування, четвертий — динаміка зростання випадків не більш ніж 10%», — повідомив Степанов.
«У нас визначено вісім регіонів, в яких будуть встановлені ті чи інші зони, які перевищили базові нормативи: Вінницька, Волинська, Житомирська, Львівська, Закарпатська, Івано-Франківська, Тернопільська і Чернівецька області», — повідомив Степанов.
До червоної зони, де забороняється навіть робота громадського транспорту, внесли Луцьк, Тернопіль і Кіцманський район Чернівецької області.
Помаранчева:
- Волинська область — Луцький і Любешівський райони,
- Івано-Франківська область — Івано-Франківський і Тисменицький райони,
- Львівська область — Львів, Миколаївський, Перемишлянський і Пустомитівський райони,
- Тернопільська область — м. Бережани і Бучацький район.
У жовтій зоні:
- Вінниця і Могилів-Подільський, Вінницький, Калинівський, Крижопільський, Немирівський і Тульчинський райони Вінницької області;
- Нововолинськ, Горохівський, Ківерцівський, Локачинський, Маневицький і Турійський райони Волинської області;
- Житомир, Бердичів, Малин і Новоград-Волинський, Любарський, Пулинський, Романівський і Черняхівський райони Житомирської області;
- Берегове, Мукачево, Ужгород, Хуст, Чоп, Берегівський, Великоберезнянський, Виноградівський, Воловецький, Іршавський, Міжгірський, Мукачівський, Перечинський, Рахівський, Свалявський, Тячівський, Ужгородський і Хустський райони Закарпатської області;
- Яремче, Богородчанський, Городенківський, Косівський і Надвірнянський райони Івано-Франківської області;
- Жовківський, Яворівський і Кам’янка-Бузький райони Львівської області;
- Бережанський, Гусятинський, Козівський, Лановецький і Чортківський райони Тернопільської області;
- Глибоцький, Путильський, Сокирянський, Сторожинецький і Хотинський райони Чернівецької області
Перейти в легшу зону можна після того, як ситуація поліпшується три дні поспіль. У жорсткішу зону потрапляють після погіршення, що спостерігається хоча б за одним з показників п’ять днів поспіль. Кожної п’ятниці будуть проводити засідання комісії та визначатимуть перелік регіонів за зонами. Перехід починатиметься з понеділка.
Нагадаємо, що з 1 серпня адаптивний карантин упроваджується відповідно до регіонального зонування.
Зелена зона передбачає перебування у громадських будівлях у масках або респіраторах; проведення масових заходів за умови не більше 1 людини на 5 квадратних метрів; роботу кінотеатрів із заповненістю на 50%; перевезення пасажирів тільки в межах сидячих місць.
Для жовтої зони (+ обмеження зеленої) забороняється відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, крім тих, що надають послуги кризово.
У помаранчевій зоні (+ обмеження жовтої) забороняється діяльність закладів розміщення (хостели, туристичні бази тощо), окрім готелів; діяльність розважальних закладів, ресторанів у нічний час; планові госпіталізації в лікарнях; спортзали, фітнес-центри, заклади культури; прийом нових змін у дитячі табори; обмеження для масових заходів: 1 людина на 20 квадратних метрів і не більш ніж 100 людей.
Червона зона (+ обмеження помаранчевої), заборонено роботу громадського транспорту, відвідування закладів освіти, діяльність ТРЦ, кафе та ресторанів.
Петренко Ігор
Автор аналітичних статей та інтерв'ю про українську політику і культуру. Активний учасник Революції Гідності. Цікавиться новинною журналістикою та геополітикою. Зі Svoboda.ua з початку заснування.