Понедельник, 15 июля, 2024
Новости
17.08.2023

Перше судно, яке вийшло з Одеси після зриву зернової угоди, залишило українські води

Контейнеровоз із зерном досяг румунських вод у Чорному морі після виходу з південного українського порту Одеси в середу.

Як повідомляє українська влада, судно Joseph Schulte під прапором Гонконгу стало першим судном, яке скористалося тимчасовим морським коридором у Чорному морі, створеним після зриву зернової угоди за посередництва ООН минулого місяця.

Дані MarineTraffic у четвер показали, що судно прямувало на південь до турецького порту Амбарлі. Він перевозить понад 30 тис. тонн вантажу, включно з продуктами харчування, повідомив у середу міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

Нагадаємо, у липні Росія вийшла з угоди, укладеної за посередництва ООН і Туреччини, яка дозволяла Україні перевозити зерно через Чорне море, і попередила, що будь-які судна, які прямуватимуть до України, розглядатимуться як такі, що потенційно перевозять зброю. 

Минулого тижня Військово-морські сили України видали наказ про встановлення  «тимчасових коридорів»  для торговельних суден, які прямують до українських портів і з них. Проте визнали, що військова та мінна загроза з боку Росії зберігається на всіх маршрутах.

У неділю російський військовий корабель зробив попереджувальний постріл і піднявся на борт турецького вантажного судна, яке, як стверджувалося, прямувало в Україну, у Києві назвали це «актом піратства».Сорока Аліна

Закінчила факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка. Почала працювати в газетах на Прикарпатті, потім - у Львові. Згодом доєдналась до команди Svoboda.ua.