Вторник, 18 июня, 2024
Война
18.08.2023

США зобов’язались надати F-16 Україні: названі умови

За словами американського чиновника, США зобов’язалися схвалити передачу Україні винищувачів F-16, щойно завершиться навчання.

План полягає в тому, щоб переконатися, що Україна має винищувач, якого вона давно шукала , коли її пілоти завершать навчання на F-16. Спочатку очікувалося, що навчальна програма розпочнеться цього місяця , але зараз неясно, коли саме вона почнеться та скільки часу вона триватиме.

Данія та Нідерланди взяли на себе ініціативу в підготовці програми підготовки українських пілотів на американському літаку, але США все ще працюють з іншими країнами, щоб визначити, хто може надати F-16 українським ВПС.

Державний секретар Ентоні Блінкен надіслав листи своїм колегам у Данії та Нідерландах, запевнивши їх, що передача літаків матиме «повну підтримку» адміністрації Байдена та розпочнеться швидко, коли навчання на сучасному літаку завершиться.

«У вас є мої запевнення, що ми прискоримо затвердження необхідних запитів на передачу третім особам вчасно, щоб забезпечити доставку після завершення навчання, включаючи необхідне повідомлення нашому Конгресу», — написав Блінкен у листах.

Агентство Reuters вперше повідомило про те, що США схвалили передачу літаків.

Односторінкова концепція навчання від Міністерства оборони Данії викладає шестимісячний план підготовки пілотів і наземних екіпажів до управління винищувачем.

Але США ще не отримали офіційного плану навчання для ознайомлення та підготовки українських пілотів до винищувача четвертого покоління. Незважаючи на те, що низка інших країн літає на F-16, США повинні підписати передачу навчальних матеріалів, тренажерів і посібників для реактивного літака, оскільки це американський літак, який перевозить чутливі технології.

«Ми хочемо доставити їх туди якнайшвидше», — сказав представник Ради національної безпеки Джон Кірбі Джейку Тепперу з CNN у четвер. «Інша річ, яку ви повинні скласти тут, це навчальна частина. Ви повинні переконатися, що у вас достатньо пілотів, що вони належним чином володіють англійською мовою, а потім залучити їх до цього навчання».

«Ми думаємо, що навчання тут можна буде розпочати відносно скоро», — додав Кірбі.

Незважаючи на це, Україна заявила в середу, що не очікує отримання F-16 до наступного року .

«Вже стало зрозуміло, що ми не зможемо захистити Україну F-16 цієї осені та взимку», — заявив речник ВПС України Юрій Ігнат.Мірошник В’ячеслав

Закінчив Київський національий університет культури і мистецтв. У журналістиці - з 2018 року. Працював спортивним оглядачем та займався публіцистикою. У послужному списку також робота на радіо і в друкованому журналі. Зі Svoboda.ua з 2020-го року.