Понедельник, 24 июня, 2024
Война
21.08.2023

Україна наближається до довгоочікуваних винищувачів F-16: подробиці

Президент Володимир Зеленський привітав «історичну» угоду з Нідерландами та Данією про передачу Україні винищувачів F-16, які є дуже затребуваними.

Київ терміново закликає своїх західних союзників  надати літаки американського виробництва, оскільки його повільному контрнаступу заважає російська перевага в повітрі.

За словами Зеленського, Нідерланди передадуть Києву 42 літаки, додавши до 19 обіцянок Данії.

Міністр оборони Олексій Резніков заявив у суботу, що українські льотчики вже почали навчання на F-16. Навчання триватиме щонайменше шість місяців, і США зобов’язалися схвалити  передачу  літаків Україні, щойно вона буде завершена, за словами американського чиновника.

Президент України Володимир Зеленський у своєму зверненні до парламенту Данії подякував країні за підтримку, включно з обіцянкою надати Києву винищувачі F-16.

«Коли людяність для вас є цінністю і коли ваші цінності збігаються з цінностями інших націй, ви обов’язково знайдете всю необхідну зброю, щоб захистити себе, як це робимо ми», — сказав Зеленський у понеділок.

«Я дякую вам від усіх українців, від усіх нас, дякую Данії за вашу солідарність, дякую за вашу допомогу, всю допомогу, яку надають Україні».

Президент України також попередив своїх європейських союзників, що «всі сусіди Росії опинилися під загрозою, якщо Україна не переможе».»Міжнародне право не буде відроджено. Демократії світу, кожна з них може стати мішенню або для ракет, або для найманців, або для дестабілізації», — сказав він. «Україна переможе».

У неділю прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен пообіцяла передати Україні 19 літаків F-16 протягом цього та наступного року.

«Сьогодні ми оголошуємо, що надамо Україні 19 літаків F-16, ми віримо, що данські винищувачі допоможуть захистити ваше небо»,

«Мета цієї доставки – захистити Україну. Ми плануємо надати літаки ближче до нового року, приблизно шість, потім вісім у наступному році, а потім ще п’ять», – сказав Фредеріксен разом із Зеленським на спільній прес-конференції на авіабазі Скрідструп у Данії.

Також у неділю прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що Нідерланди нададуть Україні літаки F-16, не уточнивши, скільки саме.Петренко Ігор

Автор аналітичних статей та інтерв'ю про українську політику і культуру. Активний учасник Революції Гідності. Цікавиться новинною журналістикою та геополітикою. Зі Svoboda.ua з початку заснування.