Воскресенье, 14 июля, 2024
Война
22.08.2023

Ще одна країна навчатиме українських пілотів на F-16

Греція навчатиме українських пілотів на винищувачах F-16, заявив президент України Володимир Зеленський під час спільної прес-конференції з прем’єр-міністром Греції Кіріакосом Міцотакісом в понеділок в Афінах. 

Зеленський зазначив, що окрім навчання Київ вдячний за новий оборонний пакет для України, який обіцяють Афіни.

Зеленський також зазначив, що «грецькі компанії готові брати участь у транспортуванні українського зерна», і його країна розраховує на це, оскільки тривають відновлювальні роботи в Одеському порту. 

Міцотакіс підкреслив, що Греція допоможе відбудувати Україну з акцентом на місто Одесу. 

Зеленський також зазначив, що Греція, яка є членом НАТО, приєдналася до країн G7 щодо гарантій безпеки для України та підписала декларацію про підтримку євроатлантичної інтеграції України. 

Україна вдячна за F-16:  Раніше Зеленський у зверненні до парламенту Данії  подякував країні  за підтримку, включно з обіцянкою надати Києву винищувачі F-16. Нідерланди також надсилають літак. Посол Росії в Данії назвав запропоновану передачу F-16 » ескалацією » конфлікту.Наталя Півень

Випускниця факультету журналістики Львівського національного університету ім. І. Франка. Починала із роботи у регіональних ЗМІ. В команді Svoboda.ua з квітня 2022 року.