Четверг, 20 июня, 2024
Главные новости
23.08.2023

Європейські союзники пропонують Україні нову підтримку

Президент України Володимир Зеленський заявив, що повертається додому «з новою політичною підтримкою та новими домовленостями» після завершення поїздки Європою у вівторок. 

«Ми повертаємося додому з новою політичною підтримкою та новими домовленостями. Усі чітко підтверджують територіальну цілісність України», — сказав Зеленський у своєму вечірньому зверненні.

 «Будуть літаки для України. У нас буде додаткова бронетехніка. Ми посилимо ППО, економіку, наш експорт, європейську та євроатлантичну інтеграцію».

Зеленський зазначив, що «майже на всіх зустрічах» обговорювалося захист експортних шляхів «через Чорне море та через «коридори солідарності» на суші».

За останні кілька днів Зеленський відвідав Швецію, Нідерланди, Данію та Грецію, де взяв участь у саміті Україна-Балкани. Він зазначив, що на полях саміту провів переговори з Болгарією, Сербією, Хорватією, Чорногорією, Північною Македонією, Молдовою та президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн.«Дуже важливою угодою з Грецією, за яку я особливо вдячний Прем’єр-міністру, є готовність Греції взяти патронат над відновленням нашої Одеси. Рішення не лише змістовне, а й дуже символічне. Воно наповнене багатьма історичними та культурних смислів», – сказав Зеленський.

«Загальний результат цих днів — Україна стала сильнішою», — сказав Зеленський, додавши, що вдячний Люксембургу за приєднання до декларації Великої семи про гарантії безпеки для України. Коломієць Ганна

Випускниця Інституту журналістики КНУ ім. Т.Шевченка. До 2022 року працювала редакторкою стрічки новин в міжнародному інформаційному агентстві. Спеціалізується на висвітленні подій суспільно-політичної тематики, а також новинах міжнародної політики. В команді Svoboda.ua з січня 2023 року.