Суббота, 20 апреля, 2024
За границей
25.08.2023

В Греції зафіксована найбільша лісова пожежа в ЄС

У четвер пожежники боролися з сильним вітром і спекотними сухими умовами, щоб приборкати численні лісові пожежі , що спустошують Грецію, включно з пожежами на північному сході країни, які, за словами офіційних осіб, є найбільшими, коли-небудь зареєстрованими в Європейському Союзі.

За останній тиждень у лісових пожежах загинули 20 людей. Вісімнадцять із них, включаючи двох хлопчиків віком від 10 до 15 років, вважаються мігрантами, які перетнули сусідній кордон з Туреччиною. Їхні тіла були знайдені пожежниками біля халупи в згорілому лісі неподалік від Александрополіса на північному сході Греції. Шістдесят пожежників отримали поранення, повідомив представник пожежної служби Іоанніс Артопіос.

Лісова пожежа в регіоні Александруполісу, яка тривала шостий день, у поєднанні з меншими пожежами створила величезне пекло, яке поглинуло будинки та величезні масиви лісу та спричинило численні евакуації сіл і міської лікарні.

Згоріло понад 730 квадратних кілометрів (282 квадратних милі), а сукупні пожежі «наразі є найбільшими лісовими пожежами, з якими зіткнувся ЄС», — заявив єврокомісар з управління кризовими ситуаціями Янез Ленарчіч на X, соціальній медіа-платформі, раніше відомій як Twitter.

«Ми повинні продовжувати зміцнювати національні та колективні зусилля з запобігання та готовності з огляду на більш жорстокі сезони пожеж», — написав він у Twitter.

В інших країнах Європи пожежі на Тенеріфе на Канарських островах Іспанії, на північному заході Туреччини поблизу кордону з Грецією, Португалією та Італією взяті під контроль, повідомили чиновники.

Пожежники в Греції боролися з десятками інших пожеж, у тому числі з великою пожежею на околиці Афін, яка спалила будинки та охопила одну з останніх зелених зон поблизу грецької столиці, національного парку на горі Парніта. Лише в середу пожежники погасили 99 окремих пожеж по всій країні, повідомила влада.

Міністр кліматичної кризи та цивільного захисту Греції Вассіліс Кікіліас заявив, що причиною деяких пожеж поблизу Афін є підпал.

«Деякі… підпалювачі влаштовують пожежі, загрожуючи лісам, майну і, перш за все, людським життям», — сказав Кікіліас у телевізійній заяві. «Те, що відбувається, є не просто неприйнятним, а підлим і злочинним».

Міністр сказав, що вранці в четвер протягом чотирьох годин у районі Авлони, у північних передгір’ях гори Парніта, виникло дев’ять пожеж.

«Ви робите злочин проти країни», — сказав Кікіліас. «Вам це не зійде з рук. Ми вас знайдемо, ви будете притягнуті до суду».

Оскільки сили пожежогасіння вичерпані, Греція звернулася за допомогою до інших європейських країн. Німеччина, Швеція, Хорватія та Кіпр надіслали літаки, а десятки румунських, французьких, чеських, болгарських та албанських пожежників допомагали на землі.

Артопіос, речник грецьких пожежників, сказав, що 260 пожежників, у тому числі більше десятка з Франції, борються з вогнем у Парніті за підтримки 10 літаків і 11 гелікоптерів. Болгарські, албанські, румунські та чеські пожежники з автомобілями допомагали гасити пожежу в Александруполісі.

Завдяки спекотному сухому літу південноєвропейські країни особливо схильні до лісових пожеж. Офіційні особи Європейського Союзу звинуватили зміну клімату в зростанні частоти та інтенсивності лісових пожеж у Європі, зазначивши, що 2022 рік став другим за кількістю збитків від лісових пожеж після 2017 року.Коломієць Ганна

Випускниця Інституту журналістики КНУ ім. Т.Шевченка. До 2022 року працювала редакторкою стрічки новин в міжнародному інформаційному агентстві. Спеціалізується на висвітленні подій суспільно-політичної тематики, а також новинах міжнародної політики. В команді Svoboda.ua з січня 2023 року.