Суббота, 20 апреля, 2024
Война
28.08.2023

Союзники не підтримають Україну, якщо вона перенесе бойові дії на Росію, – Зеленський

Президент України Володимир Зеленський заявив, що коаліція, яка допомагає Україні боротися з вторгненням Москви, не підтримає Київ, якщо він перенесе військові дії на територію росії.

«Я вважаю, що це великий ризик, нас точно залишать у спокої», — сказав він в інтерв’ю національним ЗМІ, де його запитали, чи настав час для такого переходу на російську землю.

Зеленський сказав, що боротьбі України за повернення власної території критично сприяли її відносини з союзниками.

Прогрес і відповідальність за Україну на полі бою «завжди є двосторонньою», — сказав Зеленський, додавши, що міжнародні партнери є частиною будь-якої перемоги, будь-якого стримування в контрнаступі, будь-яких оборонних дій і будь-якої слабкості.

Зеленський також заявив, що вважає можливим політичними методами «просувати демілітаризацію рРосії» в Криму.

За останні кілька місяців спостерігається зростання кількості  ударів на російській території , при цьому російські офіційні особи кажуть, що українські безпілотники та обстріли є відповідальними за атаки, в результаті яких часом були  поранені або вбиті цивільні особи.

Офіційні особи в Києві натякали на ці інциденти — наприклад, після атак безпілотників минулого місяця Зеленський заявив, що війна  «повертається до росії»  , — але Україна часто відмовляється брати на себе явну відповідальність за атаки через кордон.

Україна, навпаки,  взяла на себе заслугу в атаках  морських  безпілотників  та іншої зброї на контрольований Росією Крим і навколишні об’єкти в Чорному морі, обіцяючи, що їх буде  більше.

Москва  захопила півострів  і оголосила його анексією російської території в 2014 році, що було визнано незаконним Україною, США та міжнародними органами. Київ заявив, що метою вигнання Росії з України є повернення Криму.Мірошник В’ячеслав

Закінчив Київський національий університет культури і мистецтв. У журналістиці - з 2018 року. Працював спортивним оглядачем та займався публіцистикою. У послужному списку також робота на радіо і в друкованому журналі. Зі Svoboda.ua з 2020-го року.