Четверг, 18 июля, 2024
Война
29.08.2023

Польща та країни Балтії пообіцяли закрити свої кордони з Білоруссю

Польща та країни Балтії пообіцяли закрити свої кордони з Білоруссю, якщо станеться «критичний інцидент», заявив у понеділок міністр внутрішніх справ Польщі Маріуш Камінський.

«Ця ситуація загострюється. Багато тижнів, кілька місяців ми маємо справу з поверненням міграційного тиску на наш кордон. Те саме стосується кордонів наших партнерів», – сказав Камінський на прес-конференції у Варшаві після зустрічі з латвійським, литовським та естонським колегами.

Розміщення «кількох тисяч найманців» з групи Вагнера в Білорусі додало «новий елемент» до ситуації вздовж кордону, додав Камінський.«Ми сповнені рішучості діяти разом, якщо виникне критична ситуація, незалежно від того, польський, литовський чи латвійський кордон, ми негайно застосуємо відповідь. Усі пункти пропуску, які досі були відкриті, як пасажирські, так і товарні, будуть закриті», – попередив Камінський у дописі на «Х» після прес-конференції.

Російські слідчі підтвердили, що керівник Вагнера  Євген Пригожин  був серед 10 людей, які загинули під час аварії їхнього літака під Москвою в середу, після проведення генетичних тестів.

Пригожин перетворив Групу Вагнера з тіньової групи найманців на страшну військову державу, що діє в багатьох країнах на трьох континентах. Тепер, коли його немає, майбутнє групи невизначене.

Раніше в серпні Польща оголосила про свої плани перекинути приблизно 10 000 військових на свій східний фланг на тлі посилених побоювань щодо зростаючої присутності найманців Вагнера в Білорусі.

Камінський підкреслив, що для стабілізації ситуації на кордоні з Білоруссю потрібні дві речі.

Насамперед він закликав білоруського лідера Олександра Лукашенка наказати військам Вагнера «негайно залишити» Білорусь і забезпечити повернення мігрантів, які збираються вздовж білоруського кордону, до країн походження.

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький раніше попереджав, що дислоковані в Білорусі бойовики Вагнера можуть переодягнутися під мігрантів, намагаючись перетнути кордон.Наталя Півень

Випускниця факультету журналістики Львівського національного університету ім. І. Франка. Починала із роботи у регіональних ЗМІ. В команді Svoboda.ua з квітня 2022 року.