Понедельник, 22 июля, 2024
Новости
31.08.2023

Війна в Україні спричинила «один із найбільш руйнівних періодів» для глобальної продовольчої безпеки

Вторгнення Росії в Україну спричинило глибокі збої у світовому постачанні продовольства, піднявши ціни та збільшивши ризик продовольчої безпеки в бідніших країнах Близького Сходу та Північної Африки, йдеться в несекретному звіті Конгресу, оприлюдненому в  середу.

Прямі та непрямі наслідки війни «були основними рушійними силами одного з найбільш руйнівних періодів за десятиліття для глобальної продовольчої безпеки», йдеться у восьмисторінковому звіті — значною мірою тому, що Україна та Росія були одними з найбільших довоєнних експортерів у світі. зерна та іншої сільськогосподарської продукції.

Хоча занепокоєння щодо продовольчої безпеки зменшилися з початку цього року, згідно зі звітом, майбутня траєкторія світових цін на продовольство, ймовірно, частково залежатиме від того, що станеться з Чорноморською зерновою ініціативою, яку  Росія припинила в липні. Угода, яку сприяла Організація Об’єднаних Націй, дозволила українським вантажам сільськогосподарської продукції безпечно виходити з портів Чорного моря на міжнародний ринок.

Згідно зі звітом , кількість площ, які Україна може обробити,  оскільки війна продовжує вирувати , а вартість і доступність добрив також вплине на світові ціни на продовольство. Світові ціни на добрива досягли майже рекордних рівнів у середині 2022 року через зростання світових цін на нафту та природний газ.«Поєднання високих внутрішніх цін на продовольство та історичних рівнів суверенного боргу в багатьох країнах — в основному спричинених витратами та рецесійними наслідками пандемії COVID-19 — послабило здатність країн реагувати на підвищені ризики продовольчої безпеки», — йдеться у звіті. «Ці фактори, ймовірно, підірвуть спроможність багатьох бідних країн забезпечити населення достатньою кількістю продовольства за доступною ціною до кінця року».



Мірошник В’ячеслав

Закінчив Київський національий університет культури і мистецтв. У журналістиці - з 2018 року. Працював спортивним оглядачем та займався публіцистикою. У послужному списку також робота на радіо і в друкованому журналі. Зі Svoboda.ua з 2020-го року.