Вторник, 23 апреля, 2024
Война
01.09.2023

Українські війська прорвали «першу лінію» російської оборони на півдні Запорізької області

Українські сили заявили, що вони проникли на «першу лінію» російських опорних пунктів у Запорізькій області, що свідчить про те, що Київ наближається до розгалуженої мережі укріплених окопів Москви вздовж південного фронту .

Українські військові заявили в четвер, що їхні підрозділи просунулися до двох сіл на південь і схід від Роботиного, села на Запоріжжі, яке Київ убезпечив минулого тижня під час виснажливого контрнаступу, який дає поступові успіхи.

«На напрямку Новоданилівка-Новопрокопівка вони успішно діють, зміцнюють позиції, наносять артилерійський вогонь по виявленим об’єктам противника, ведуть контрбатарейні дії», — повідомили в Генштабі ЗСУ в четвер.

Свідчення проливають світло на численні виклики, які стоять перед українськими військами, намагаючись прорвати щільну систему російських мінних полів, протитанкових перешкод і розкиданих тунелів у частинах південної та східної України.

Новини про останній прогрес надходять на тлі повідомлень про те, що США та західні союзники відзначили повільний темп контрнаступу. 

Український військовослужбовець ходить біля підбитого українського танка біля Роботиного в Запорізькій області, 25 серпня 2023 року.

Український військовослужбовець ходить біля підбитого українського танка біля Роботиного в Запорізькій області, 25 серпня 2023 року.В’ячеслав Ратинський/Reuters 

Українські солдати їдуть на танку біля села Роботине, яке Київ захопив минулого тижня під час повільного та виснажливого контрнаступу проти щільних рубежів російської оборони.

Українські солдати їдуть на танку біля села Роботине, яке Київ захопив минулого тижня під час повільного та виснажливого контрнаступу проти щільних рубежів російської оборони.В’ячеслав Ратинський/Reuters

Російські військові блогери повідомили про посилення активності поблизу села Вербове на південному сході України, але заявили, що московські війська чинили опір українському просуванню.

У понеділок супутникові знімки села Солодка Балка – за 7 кілометрів (4 милі) на південь від Роботиного – показали укріплені сталлю траншеї зв’язку, автомобільні укриття та укріплення «зуби дракона», спрямовані на перешкоду просуванню українців.

Останніми тижнями Київ розширив свої підрозділи до стратегічного міста Токмак, центру матеріально-технічного забезпечення російських сил із залізничною станцією, через яку здійснюється постачання, а також розташовані склади палива та боєприпасів.

За даними 46-ї бригади, яка веде бої в цьому районі, бойові дії розгорнулися до північних околиць Новопрокопівки – невеликого сільського поселення приблизно за 4 кілометри (2,5 милі) на південь від Роботиного та поблизу лінії російських укріплень у Запоріжжі.

«Обхід висот з північного сходу дав змогу тиснути на правий фланг противника та вийти на його першу лінію оборони, розташовану на висотах південніше. Попереду бої за опорні пункти на них», – йдеться у Telegram-каналі бригади.

Підрозділи також дислокувалися на західній околиці села Вербове, повідомили в бригаді в Telegram. Бої точилися вже дуже близько до російських оборонних рубежів, додали в бригаді.

«Росіяни постійно контратакують і активно обороняються – ми рухаємося, витискаємо окупантів, але місяць боїв показав, що ворог не збирається віддавати захоплену землю – попереду ще багато роботи».

Дві українські штурмові групи намагалися прорвати оборону на околицях Вербового «і були знищені», повідомив призначений Росією чиновник з контролю над окупованими частинами Запоріжжя Євген Балицький.

Водночас відомий російський військовий блогер WarGonzo заявив, що українські війська просунулися до Вербового із заходу, але російські підрозділи «тримають оборону на підступах до населеного пункту».

Україна в четвер повідомила про численні російські авіаудари в цьому районі.

46-та бригада в понеділок також повідомила про значні втрати в регіоні на тлі інтенсивних боїв на землі та постійного застосування артилерії з обох сторін.Сорока Аліна

Закінчила факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка. Почала працювати в газетах на Прикарпатті, потім - у Львові. Згодом доєдналась до команди Svoboda.ua.