Вторник, 18 июня, 2024
Новости
01.09.2023

Українські прокурори відкрили понад 3000 справ про російські злочини проти дітей

Україна порушила понад 3000 кримінальних справ за ймовірні злочини Росії проти дітей в країні, включаючи десятки випадків тортур, повідомила українська прокуратура в четвер.Серед звинувачень – «вбивства, каліцтва, викрадення дітей, примусове переміщення, депортація, сексуальне насильство над дітьми та викрадення людей», – заявила начальник відділу захисту інтересів дітей та протидії насильству Офісу Генерального прокурора України Юлія Усенко. , повідомили Інтерфакс-Україна.

Усенко зазначив, що ці ймовірні злочини «часто поєднуються з катуваннями та незаконним позбавленням волі», а «органи досудового розслідування та прокуратура документують такі злочини у понад 3200 кримінальних провадженнях».

Відколи Росія розпочала своє повномасштабне вторгнення в Україну в лютому минулого року, українська влада, правозахисні групи, міжнародні організації та інформаційні організації задокументували  величезну  кількість доказів  передбачуваних  військових злочинів Росії  та порушень прав людини.

Росія неодноразово заперечувала ці звинувачення в тортурах і порушеннях прав людини.

За словами Усенка, прокуратура задокументувала 75 дітей, які зазнали різних форм тортур з боку російських військових.

За її словами, 69 із них розташовані в селі Ягідне Чернігівської області на півночі України. Дітей утримували в підвалі школи разом з дорослими, а умови і поводження з ними «прирівнюють до тортур», — сказав Усенко.

Поодинокі випадки катування дітей також були задокументовані на півдні Херсонської та північно-східній Харківській областях, де дітей «позбавляли волі та піддавали фізичним тортурам», – сказав Усенко.Наталя Півень

Випускниця факультету журналістики Львівського національного університету ім. І. Франка. Починала із роботи у регіональних ЗМІ. В команді Svoboda.ua з квітня 2022 року.