Понедельник, 15 июля, 2024
Новости
01.09.2023

На росії заявили, що готові повернутися до зернової угоди

 Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш представив «набір конкретних пропозицій» щодо відновлення  чорноморської зернової угоди  в листі до російського міністра закордонних справ Сергія Лаврова. 

Це сталося після того, як Лавров заявив, що Росія  готова повернутися  до угоди, щойно обіцянки, які Москва стверджує, стануть конкретними гарантіями. 

Росія відмовилася від ініціативи в липні, майже через рік після того, як Туреччина та Організація Об’єднаних Націй дали їй гарантію безпечного проходження українського зерна через Чорне море та сприяння російському експорту зерна та добрив.

Росія наполегливо скаржиться, що пільги, передбачені угодою, так і не відбулися.

Виступаючи в Москві після переговорів з міністром закордонних справ Туреччини Хаканом Фіданом, Лавров сказав, що «ми донесли нашим турецьким партнерам наше розуміння того, що потрібно зробити на Заході, перш за все, для відновлення життєздатності цієї ініціативи».«У цій (пропозиції) поки немає жодної гарантії, є лише обіцянка намагатися швидше і намагатися активніше, а все зводиться до того, що Захід заважає вирішувати проблеми, які заважають більш активному експорту російського. зерна і російських добрив», – сказав Лавров.

Київ заявив, що будь-які  міркування  щодо підтримки експорту російського зерна в Чорне море без відновлення експорту з українських портів посилять «почуття безкарності» Москви та «завдадуть серйозний удар міжнародним зобов’язанням і міжнародному праву».Петренко Ігор

Автор аналітичних статей та інтерв'ю про українську політику і культуру. Активний учасник Революції Гідності. Цікавиться новинною журналістикою та геополітикою. Зі Svoboda.ua з початку заснування.