Суббота, 22 июня, 2024
За границей
04.09.2023

Стало відомо, чи прийме Сі Цзіньпін участь у саміті G20 в Індії


У понеділок Китай оприлюднив найяскравіший знак, що його лідер Сі Цзіньпін пропустить важливу зустріч світових лідерів у Нью-Делі цими вихідними, оскільки він підтвердив, що на цю подію приїде прем’єр-міністр Лі Цян.

Присутність Сі на саміті G20 була поставлена ​​під сумнів минулого тижня, коли Reuters повідомило, що він, швидше за все, його пропустить, посилаючись на двох неназваних індійських дипломатів.

На регулярній прес-конференції в понеділок міністерство закордонних справ Китаю оголосило, що Лі візьме участь у саміті в суботу та неділю, не згадуючи Сі.

Мао Нін, речник міністерства, ухилився від запитання репортера про причину відсутності Сі – це був би перший випадок, коли китайський лідер пропустив саміт G20.

«Група 20 є головним форумом для міжнародного економічного співробітництва, і Китай завжди надавав великого значення відповідним заходам і брав у них активну участь», — сказав Мао, не торкаючись суті питання.

Оголошення Пекіна пролунало після того, як президент США Джо Байден публічно висловив розчарування тим, що не побачить Сі на саміті.

«Я розчарований, але я збираюся його побачити», — сказав Байден журналістам у неділю.

Раніше Байден заявив, що зустрінеться з Сі «восени».

Востаннє вони говорили в кулуарах саміту G20 на Балі в листопаді минулого року.Наталя Півень

Випускниця факультету журналістики Львівського національного університету ім. І. Франка. Починала із роботи у регіональних ЗМІ. В команді Svoboda.ua з квітня 2022 року.