Понедельник, 24 июня, 2024
Новости
04.09.2023

Україна стає зразком діджиталізації, що допомагає виграти війну, — Кацуба

Якщо Збройні сили на полі бою довели, що Україна — це не «держава — невдаха», яка відома лише корупцією та неефективністю, то у цивільній сфері потенціал і спроможність України доводить справжня цифрова революція у бізнесі та державних сервісах.

Таку думку у своїй статті висловив підприємець Олександр Кацуба.

Пряма мова: «Україна як держава й українці як суспільство виявилися достатньо ефективними в тому, щоб автоматизувати та перенести у цифрову форму дуже багато критичних для виживання країни та людей сервісів. Пандемія коронавірусу пришвидшила попит на діджиталізацію в усьому світі, в тому числі в Україні. Повномасштабна війна цей тренд активно підтримує, бо вимагає від держави та суспільства ставати все більш і більш адаптивними. В тому числі для того, щоб українці за кордоном і на тимчасово окупованих територіях мали доступ до державних сервісів. Діджиталізація фундаментально змінює саму модель взаємодії держави та людини. І ми як країна робимо в цьому процесі значні успіхи».

Також підприємець розповів, що на тих ринках, де працює його бізнес – у сфері фінансових послуг і на газовому ринку – практично всі процедури та процеси автоматизовані та цифровізовані. На думку Кацуби, на тлі корупційних скандалів ми бачимо, що чим більше процесів автоматизовано – тим менше корупції і спокуси для чиновників. І за останні п’ять років саме цифрова трансформація держави та суспільства в цілому знизила корупційні ризики для звичайного громадянина, спростила взаємодію громадянина та бізнесу з державним апаратом, подарувала справжню надію побачити українську державу зручним сервісом, а не страшним левіафаном, який випиває всі соки з людини й економіки.

Олександр Кацуба — український підприємець, експерт у сфері енергетики, власник компанії АЛЬФА ГАЗ.Петренко Ігор

Автор аналітичних статей та інтерв'ю про українську політику і культуру. Активний учасник Революції Гідності. Цікавиться новинною журналістикою та геополітикою. Зі Svoboda.ua з початку заснування.