Четверг, 18 июля, 2024
Новости
05.09.2023

Глава МЗС України розкритикував вимоги Росії щодо зернової угоди

Умови Росії щодо відновлення чорноморської зернової угоди є «шантажем», заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. 

Угоду «треба відновити», але не «за рахунок шантажу та виконання примх Росії», сказав він. 

Росія відмовилася від цієї ініціативи в липні, майже через рік після того, як Туреччина та Організація Об’єднаних Націй за посередництва забезпечили безпечне проходження українського зерна через Чорне море та сприяли російському експорту зерна та добрив. Його відмова спричинила стрибки цін на пшеницю та побоювання щодо продовольчої безпеки в усьому світі. 

У понеділок президент Росії Володимир Путін заявив своєму турецькому колезі, що Москва буде готова розглянути питання про повернення до угоди, «як тільки всі домовленості про зняття обмежень на експорт російської сільськогосподарської продукції будуть повністю виконані». 

Росія стверджує, що була змушена вийти з угоди і що обіцяні гарантії щодо її власного експорту сільськогосподарської продукції та добрив не були дотримані. 

В інтерв’ю Укрінформу в понеділок Кулеба сказав, що «не було ні правових, ні політичних підстав для виходу росіян з угоди», додавши, що якщо Україна «піде на поступки зараз», Росія «повернеться, а потім знову вийде через місяць». висунути нові умови».«Це просто класичний шантаж», — сказав він.

Кулеба заявив, що Росії не можна довіряти, тому необхідно розвивати альтернативні морські експортні шляхи, що може здійснити Україна за умови посилення безпеки. «Ми вже показали, що це працює», — сказав він. «Ми вже показали, що є країни, які висловлюють зацікавленість у тому, щоб допомогти нам організувати ці смуги на стабільній основі».

Після зустрічі з Путіним у понеділок президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Україні необхідно «пом’якшити свій підхід» до відновлення зернової угоди, «щоб мати можливість робити спільні кроки з Росією». 

Кулеба сказав, що між Україною та Туреччиною «довірливі відносини» і він очікує, що між президентами України та Туреччини будуть обговорювати зернову угоду. Мірошник В’ячеслав

Закінчив Київський національий університет культури і мистецтв. У журналістиці - з 2018 року. Працював спортивним оглядачем та займався публіцистикою. У послужному списку також робота на радіо і в друкованому журналі. Зі Svoboda.ua з 2020-го року.