Вторник, 18 июня, 2024
Война
05.09.2023

Куба розкрила мережу торгівлі людьми, яка вербує кубинців воювати на боці Росії

Міністерство закордонних справ Гавани заявило, що Куба розкрила мережу торгівлі людьми, яка вербує кубинців воювати на стороні Росії у війні в Україні. 

«Міністерство внутрішніх справ виявило та працює над нейтралізацією та ліквідацією мережі торгівлі людьми, яка діє з Росії з метою включення кубинських громадян, які проживають там і навіть деяких, які проживають на Кубі, до військових сил, які беруть участь у військових операціях в Україні. «, — йдеться в повідомленні міністерства.

У заяві наводиться небагато деталей, але йдеться про те, що проти причетних порушено кримінальні справи. «Куба не є частиною війни в Україні. Вона діє і буде рішуче діяти проти тих, хто на національній території бере участь у будь-якій формі торгівлі людьми з метою найманства або вербування, щоб громадяни Куби могли підняти зброю проти будь-якої країни», це сказано. 

Російський уряд поки не відповів на ці звинувачення.

Гавана раніше захищала свого колишнього союзника за часів холодної війни Москву під час її війни проти України.

У рідкісному інтерв’ю в травні кубинський президент Мігель Діас-Канель сказав російській державній мережі RT, що Куба засуджує «розширення НАТО до кордонів Росії», повторюючи тезу, яку Кремль використовує для виправдання свого жорстокого вторгнення. Він також розкритикував економічні санкції США проти Росії, одночасно оголосивши про російські «проекти співпраці та співпраці», які розробляються на Кубі.Сорока Аліна

Закінчила факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка. Почала працювати в газетах на Прикарпатті, потім - у Львові. Згодом доєдналась до команди Svoboda.ua.