Понедельник, 24 июня, 2024
За границей
06.09.2023

Північна Корея «заплатить ціну» за будь-яку угоду з Росією щодо зброї — США

Офіційні особи США попередили Північну Корею, що вона «заплатить ціну», якщо вона укладе угоду про зброю з Росією, заявивши, що переговори «просуваються» між двома країнами.

Якщо Пхеньян надасть зброю Москві для використання у війні проти України, це «не позначиться добре на Північній Кореї, і вони заплатять за це ціну в міжнародному співтоваристві», — заявив на брифінгу радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван. у вівторок.

Салліван не уточнив потенційних наслідків для Північної Кореї, яка вже перебуває під санкціями ООН і США через програму Пхеньяна зі зброї масового знищення.

«Ми продовжували передавати північнокорейцям як приватно, так і публічно — і попросили союзників і партнерів зробити те ж саме — нашу думку про те, що вони повинні дотримуватися своїх публічно заявлених зобов’язань не надавати цю зброю», — сказав Салліван. сказав.

У понеділок Рада національної безпеки заявила, що переговори щодо зброї між Росією та Північною Кореєю «активно просуваються» після того, як у липні міністр оборони Росії Сергій Шойгу відвідав Пхеньян у спробі переконати його продати артилерійські боєприпаси.

Речник ради Едрієн Уотсон заявила, що лідер Північної Кореї Кім Чен Ин очікує «продовження обговорень», включаючи «дипломатичну взаємодію в Росії на рівні лідерів», але не сказала, коли і де може відбутися потенційна зустріч Кіма Чен Чен Ин і президента Росії Володимира Путіна в Росії. відбуватися.

Журналісти CNN звернулись за коментарем до посольства Росії у Вашингтоні. Кремль відмовився коментувати цю заяву, а речник заявив у вівторок: «Нам немає що сказати на цю тему».

The New York Times першою повідомила про можливу зустріч Кіма і Путіна в Росії, заявивши, що вона, як очікується, відбудеться цього місяця.

Радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван виступає зі ЗМІ у вівторок.

Радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван виступає зі ЗМІ у вівторок.Жаклін Мартін/AP

На прес-брифінгу у вівторок Салліван також сказав, що дискусії між Росією та Північною Кореєю є доказом того, що економічні санкції Заходу спромоглися скоротити оборонно-промислову базу Москви.

«Ми також запровадили конкретні цільові санкції, щоб спробувати перешкодити будь-яким спробам використовувати Північну Корею як канал або як джерело постачання зброї до Росії», — сказав він.

З початку війни «ми не бачили, щоб (Північна Корея) активно постачала великі обсяги боєприпасів чи іншого військового потенціалу до Росії», — сказав він, додавши, що незрозуміло, «що змінилося в їхніх розрахунках».

Салліван сказав, що це «відкрите питання про те, скільки матеріалу та якої якості він може бути наданий». Але, додав він, «я думаю, що це багато говорить про те, що Росії доводиться звертатися до такої країни, як Північна Корея, щоб зміцнити свою обороноздатність у війні, яка, як вона очікувала, закінчиться за тиждень».

Наприкінці минулого року Північна Корея поставила піхотні ракети та ракети в Росію для використання силами Вагнера, і потенційна угода, яка обговорюється, забезпечить російські війська набагато більшою кількістю зброї, за словами речника Ради національної безпеки Джона Кірбі.

Кірбі додав, що будь-які потенційні нові угоди можуть включати «кілька видів боєприпасів» і сировину з Північної Кореї. Росія також отримала від Ірану безпілотники та артилерію.

За словами двох американських чиновників, США та їх союзники також стурбовані технологіями, які Північна Корея вимагає від Росії в обмін на зброю.

За словами офіційних осіб, Північна Корея шукає технологію, яка могла б розширити можливості її супутників і ядерних підводних човнів, що могло б значно розвинути можливості Пхеньяна в областях, які режим-ізгой не повністю розвинув.

Численні північнокорейські випробування міжконтинентальних балістичних ракет за останні місяці викликали занепокоєння серед США та їхніх союзників у Південній Кореї та Японії, оскільки ізольована авторитарна країна посилює свої зусилля з розробки зброї, здатної потенційно вражати великі міста США.Петренко Ігор

Автор аналітичних статей та інтерв'ю про українську політику і культуру. Активний учасник Революції Гідності. Цікавиться новинною журналістикою та геополітикою. Зі Svoboda.ua з початку заснування.