Понедельник, 15 июля, 2024
За границей
06.09.2023

Греції бореться з абсолютно екстремальним погодним явищем

Грецію обрушили проливні дощі, які затопили будинки, підприємства та дороги та призвели до загибелі щонайменше однієї людини після того, як стіна обвалилася під час екстремальної погоди.

Сотні міліметрів опадів випали на деякі території за останні 24 години, коли над країною проходить сильна зона низького тиску, що призводить до небезпечних раптових повеней.

Прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс заявив, що країна зіткнулася з «абсолютно екстремальним погодним явищем» і закликав громадськість дотримуватися вказівок влади.

Дощі особливо сильні в центральній Греції та на острові Евія та Спорадських островах.

Згідно з грецькою пожежною службою, один чоловік загинув у вівторок після того, як його затиснула стіна в селі Агіос-Георгіос поблизу міста Волос.

Ще один чоловік пропав безвісти після того, як його знесло з машиною на околиці Волоса, повідомили CNN у пожежній службі.

Поліція заборонила рух транспорту у Волосі та прилеглих районах, а також на острові Скіатос. Також затоплено частину місцевої лікарні у Волосі.

Чоловік веде свій велосипед у підйомі води під час шторму в місті Волос, Греція, 5 вересня 2023 року.

Чоловік веде свій велосипед у підйомі води під час шторму в місті Волос, Греція, 5 вересня 2023 року.Анастасія Карекла/Eurokinissi/Reuters 

Автомобілі їздять серед уламків і бруду після раптової повені під час шторму в місті Волос, Греція, 5 вересня 2023 року.

Автомобілі їздять серед уламків і бруду після раптової повені під час шторму в місті Волос, Греція, 5 вересня 2023 року.Анастасія Карекла/Eurokinissi/Reuters

Шторм, який національні метеорологічні служби південно-східної Європи офіційно назвали Даніель, повільно просувається країною на південний захід.

Його центр виходить у Середземне море, але протягом наступних 24-48 годин він продовжуватиме приносити сильні опади та повені Греції та островам у східному Середземному морі.

Оголошено червоне попередження про сильні дощі та грози до середи в кількох провінціях, особливо на східному узбережжі, де спостерігатимуться безперервні напади гроз.

Коли шторм входить у Середземне море, він може набути характеристик, схожих на тропічний шторм.

Ці системи , відомі як « медикани », можуть створювати небезпечні умови для Середземного моря та прибережних країн, подібні до тропічних штормів і ураганів в Атлантиці або тайфунів у Тихому океані.

Тепла температура поверхні моря від 27 до 30 градусів за Цельсієм може сприяти посиленню шторму в східному Середземномор’ї протягом наступних одного-двох днів.

Шторм прийшов саме тоді, коли Греції вдалося взяти під контроль сотні лісових пожеж , які спустошили частини країни протягом останніх тижнів.

Вчені чітко стверджують, що екстремальна погода, з якою зіткнулася Греція цього літа, від повеней і пожеж до надзвичайної спеки , стане лише більш поширеною та ще більш серйозною, оскільки люди продовжуватимуть спалювати викопне паливо, яке нагріває планету.Коломієць Ганна

Випускниця Інституту журналістики КНУ ім. Т.Шевченка. До 2022 року працювала редакторкою стрічки новин в міжнародному інформаційному агентстві. Спеціалізується на висвітленні подій суспільно-політичної тематики, а також новинах міжнародної політики. В команді Svoboda.ua з січня 2023 року.