Четверг, 20 июня, 2024
Новости
07.09.2023

Україна «поступово набирає позиції» у контрнаступі, заявив генсек НАТО

Україна «повільно набирає позиції» у своєму контрнаступі, незважаючи на важкі бої, заявив у четвер генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Виступаючи перед членами Європейського парламенту, Столтенберг сказав, що підтримка союзників по НАТО допомогла розпочати український контрнаступ, який зараз починає приносити плоди.«Українці поступово завойовують позиції, — сказав він. — Це важкі бої, важкі бої, але вони змогли прорвати оборону російських військ. І вони рухаються вперед».

Його зауваження прозвучали після того, як минулого тижня український президент Володимир Зеленський надіслав рішуче повідомлення щодо прогресу України, написавши у Twitter: «Що б хто не казав, ми просуваємося вперед, і це найважливіше. Ми в русі».

Тим часом українські чиновники висловлюють обережний оптимістичний настрій щодо того, що другу лінію російських оборонних укріплень на південному фронті може бути легше пробити, ніж першу.

Відео з геолокації останніх днів показує, що українські підрозділи досягли обмеженого прогресу за межі села  Роботине , оскільки вони прагнуть розширити територію в південно-східній Запорізькій області, яку вони повернули в серпні.Сорока Аліна

Закінчила факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка. Почала працювати в газетах на Прикарпатті, потім - у Львові. Згодом доєдналась до команди Svoboda.ua.