Понедельник, 24 июня, 2024
Главные новости
07.09.2023

Блінкен відвідав Київ і дав зрозуміти, що адміністрація Байдена працює над довгостроковою підтримкою України

Державний секретар США Ентоні Блінкен відвідав Київ у середу для своєї третьої поїздки до української столиці з початку повномасштабного вторгнення Росії , де він подвоїв підтримку США у контрнаступі Києва, оголосивши про надання додаткової допомоги США понад мільярд доларів і підкреслюючи для аудиторії вдома, чому США повинні виділити ще мільярди доларів, щоб допомогти перемогти Володимира Путіна.

Під час зустрічі з президентом Володимиром Зеленським Блінкен заявив, що США «сповнені рішучості продовжувати йти пліч-о-пліч» з Україною, оскільки він назвав прогрес країни в контрнаступі «дуже, дуже обнадійливим».

Зеленський сказав, що це завжди «велике повідомлення підтримки» для України, коли візит офіційних осіб США, зазначивши, що це «важкий період» для його країни.

Головний дипломат США оголосив про виділення понад мільярда доларів додаткового фінансування військових зусиль Києва, оскільки адміністрація Байдена готується до політичної боротьби, щоб отримати більше грошей від Конгресу.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба (ліворуч) вітає держсекретаря США Ентоні Блінкена (праворуч) у Києві в середу.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба (ліворуч) вітає держсекретаря США Ентоні Блінкена (праворуч) у Києві в середу.Брендан Смяловскі/Pool/AFP/Getty Images

«Прогрес у контрнаступі, що триває, прискорився за останні кілька тижнів. Ця нова допомога допоможе підтримувати його та наростити подальший імпульс», – сказав Блінкен на прес-конференції з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою.

Новий пакет включає до 175 мільйонів доларів на поповнення українських сил зброєю, яку США надали країні в минулому, включаючи: компоненти системи протиповітряної оборони, керовані реактивні системи залпового вогню для HIMARS, боєприпаси, боєприпаси та системи зв’язку, згідно з даними. інформаційний бюлетень Державного департаменту. Ця зброя буде надходити зі запасів Пентагону.

Військова допомога вперше включає боєприпаси зі збідненим ураном.

Допомога також включає 100 мільйонів доларів США на довгострокову військову підтримку, 90 мільйонів доларів США на допомогу з розмінування, 300 мільйонів доларів США на підтримку зусиль правоохоронних органів, 200 мільйонів доларів США на заходи щодо прозорості та боротьби з корупцією та 200 мільйонів доларів США на гуманітарну допомогу.

Блінкен також заявив, що США вперше передадуть Україні арештовані російські активи. Він не повідомив, скільки цих активів і коли саме відбудеться передача

«Ті, хто спровокував агресивну війну Путіна, повинні заплатити за це», – сказав Блінкен.

Візит Блінкена до Києва відбувся менше ніж через місяць після того, як президент Джо Байден попросив понад 24 мільярди доларів, щоб допомогти Україні перемогти Росію, оскільки деякі опитування показують, що підтримка американської громадськості продовження фінансування пом’якшується . Цей візит мав на меті допомогти адміністрації аргументувати постійну підтримку американського народу, сказав високопоставлений чиновник Державного департаменту США.

«Те, що тут відбувається, має глибокі наслідки»

«Ми стоїмо, стоїмо за Україну. Але ми також відстоюємо ті самі принципи, які є основою міжнародної системи, необхідні для підтримки миру, стабільності та безпеки в усьому світі», — сказав Блінкен під час візиту з американськими дипломатами в країну. «І те, що тут відбувається, буквально має глибокі наслідки по всьому світу».

Ця поїздка відбулася в той момент, коли українські контрнаступальні дії тривають уже четвертий місяць, коли політичні та військові лідери в Києві говорили про нещодавні успіхи, особливо на півдні країни, після зростання занепокоєння тим, що узгоджене натискання на полі бою не дало результатів.

Виступаючи разом із Блінкеном, Зеленський висловив вдячність Байдену та Конгресу США за демонстрацію «великої єдності» двох партій щодо допомоги Україні.

Його коментарі прозвучали тоді, коли лідер республіканської меншості в Сенаті Мітч Макконнелл заявив у Вашингтоні, що «не час коливатись» щодо підтримки України, тоді як деякі його колеги в Палаті представників висловилися проти подальшої підтримки України.

Першою зупинкою Блінкен у середу став військовий цвинтар, де він поклав вінок на честь загиблих воїнів України.

Під час зустрічі з Кубелою Блінкен сказав, що він знову «вражений надзвичайною хоробрістю та стійкістю українського народу, українських сил, керівництва України».

«Ми побачили хороший прогрес у контрнаступі, що дуже тішить. Ми хочемо переконатися, що Україна має те, що їй потрібно не тільки для досягнення успіху в контрнаступі, але вона має те, що їй потрібно в довгостроковій перспективі, щоб переконатися, що вона має сильний засіб стримування… щоб у майбутньому такі агресії не були «Не повториться», — додав Блінкен.

Він додав, що хоче працювати з партнерами, щоб «побудувати та відновити сильну економіку (і) сильну демократію» в Україні.

Блінкен залишиться в Україні в четвер.

Пакет допомоги включає боєприпаси зі збідненим ураном

Пакет допомоги вперше включає боєприпаси зі збідненим ураном.

Боєприпаси можуть стріляти з танків Abrams американського виробництва, які мають надійти в Україну цієї осені. Боєприпаси можуть пробивати броньові плити, такі як ті, що є на танках, оскільки вони виготовлені з високощільного металу, побічного продукту виробництва палива для атомних електростанцій. Набої зі збідненого урану майже на 70% щільніші за свинець, який є металом, який використовується у стандартних набоях.

У березні Міністерство оборони Великобританії підтвердило, що відправлятиме в Україну боєприпаси, що містять збіднений уран, що викликало протест з боку Росії.

Міжнародне агентство з атомної енергії заявило, що збіднений уран «значно менш радіоактивний, ніж природний уран». Агентство додало, що «головний висновок» проведених досліджень здоров’я військовослужбовців, які зазнали впливу збідненого урану, полягає в тому, що вплив не можна було пов’язати з будь-яким статистично значущим підвищенням рівня смертності серед військовослужбовців.

Сабріна Сінгх, заступник прес-секретаря Пентагону, повідомила, що боєприпаси є «стандартними» в танках Abrams і що США впевнені, що українці відповідально використовуватимуть боєприпаси, якщо і коли вони будуть надані.

Візит головного дипломата Вашингтона став можливістю для Сполучених Штатів і України узгодити свої зусилля перед засіданням Генеральної Асамблеї ООН (ГА ООН) пізніше цього місяця, сказав високопоставлений чиновник Держдепартаменту журналістам, які подорожували з Блінкеном.

«Українці мають важливу місію в Нью-Йорку, щоб продовжувати пояснювати – своїм союзникам і партнерам по всьому світу – що відбувається і що вони постійно потребують підтримки. І для нас важливо продовжувати очолювати ці глобальні зусилля з їхньої підтримки», — сказав чиновник.

«Дуже, дуже важливо мати можливість проконсультуватися та погодитися, перш ніж ми потрапимо в Нью-Йорк».Відгук про відеорекламуУкраїнський безпілотник залітає вглиб території, контрольованої Росією. 

Посадовець повторив аргумент на підтримку України, який Байден наводив у минулому, сказавши, що йдеться про те, що «диктатори та автократи не можуть відкусити шматок свого сусіда і безкарно жити так».

Незважаючи на те, що деякі офіційні особи США в приватному порядку критикували контрнаступальну стратегію України, чиновник не заглиблювався в деталі, крім того, що сказав, що зараз слушний час «прийти і оцінити», як відбувається контрнаступ.

Блінкен прибув до Києва в середу вранці після нічної подорожі потягом із Польщі, як і майже всі високопоставлені відвідувачі охопленого війною міста, включаючи Байдена.

У квітні 2022 року Блінкен здійснив поїздку разом з міністром оборони Ллойдом Остіном, лише через кілька тижнів після того, як російські війська вийшли з районів, розташованих безпосередньо на північ від української столиці. Друга його поїздка була у вересні минулого року, коли на Харківщині тривав перший великий контрнаступ України.

За даними Держдепу, Блінкен також ненадовго відвідав Україну в березні 2022 року, коли зустрівся на кордоні з міністром закордонних справ Кулебою.

Держсекретар США Ентоні Блінкен у четвер розпочав другий і останній день свого візиту в Україну з зупинки на об’єкті Держприкордонслужби на околиці Києва.

Очікується, що Блінкен перевірить частину допомоги, яку Сполучені Штати надали об’єкту, яка включає підземне укриття, бронетехніку та безпілотники.Наталя Півень

Випускниця факультету журналістики Львівського національного університету ім. І. Франка. Починала із роботи у регіональних ЗМІ. В команді Svoboda.ua з квітня 2022 року.