Понедельник, 24 июня, 2024
Новости
08.09.2023

Україна почала експортувати зерно через морські порти Хорватії

Україна вже почала транспортувати зерно через морські порти Хорватії, повідомила міністр економіки України Юлія Свириденко.

Україна вивчає альтернативні маршрути судноплавства після того, як у липні Росія вийшла з угоди, яка дозволяла українським кораблям безпечно проходити через Чорне море до турецької протоки Босфор, щоб дістатися до світових ринків.

«Адже Росія продовжує завдавати ракетних ударів по зерновій інфраструктурі на узбережжі Чорного моря, що суттєво обмежує можливості експорту вітчизняного зерна», – заявила міністр економіки України Юлія Свириденко під час саміту Ініціативи трьох морів у Бухаресті.

«Українське зерно вже експортується через хорватські порти. Дякую за таку можливість. Хоча цей торговий шлях є нішевим, він уже популярний», — додав Свириденко.

Раніше цього місяця російські війська атакували українські портові споруди на річці Дунай, які використовуються для експорту продовольства. 

«Ми готові його розвивати, розширюючи можливості транспортного коридору. Вважаємо, що цей логістичний маршрут відіграватиме важливу роль у двосторонній торгівлі між нашими країнами навіть після війни», — сказав Свириденко.

Більш детальної інформації про те, скільки зерна вже було відвантажено через морські порти Хорватії, Свириденко не повідомив.Петренко Ігор

Автор аналітичних статей та інтерв'ю про українську політику і культуру. Активний учасник Революції Гідності. Цікавиться новинною журналістикою та геополітикою. Зі Svoboda.ua з початку заснування.