Четверг, 20 июня, 2024
Новости
08.09.2023

Близько 90% українських військовополонених зазнали тортур — генпрокурор

За останніми оцінками, приблизно 90% українських військовополонених піддалися тортурам , зґвалтуванням, погрозам сексуального насильства чи іншим формам жорстокого та нелюдського поводження, заявив у четвер генпрокурор України Андрій Костін.

Україна знайшла «докази цих жахів на всіх звільнених територіях», — сказав Костін під час зустрічі зі спецдоповідачем ООН з питань тортур Еліс Кілл Едвардс.«Тільки в 

Херсонській області зафіксовано 11 катівень. У Харківській області розслідуються майже 100 фактів катувань, де встановлено понад 700 потерпілих», – сказав він. 

Костін зазначив, що у справах про різні форми тортур встановлено 156 підозрюваних, додавши, що щодо 114 підозрюваних направлено до суду обвинувальні акти.

Серед підозрюваних, за словами Костіна, «російські військові та представники окупаційної влади».

За його словами, за катування та жорстоке поводження як військові злочини засуджено 35 осіб .

Костін закликав світову спільноту «знищити російську машину тортур і забезпечити покарання кожного її учасника». 

Росія неодноразово заперечувала звинувачення в тортурах і порушеннях прав людини в Україні – незважаючи на переконливі докази протилежного, які були досліджені та оприлюднені міжнародними правозахисними організаціями та ЗМІ. Російські офіційні особи поки не прокоментували останнє повідомлення.Коломієць Ганна

Випускниця Інституту журналістики КНУ ім. Т.Шевченка. До 2022 року працювала редакторкою стрічки новин в міжнародному інформаційному агентстві. Спеціалізується на висвітленні подій суспільно-політичної тематики, а також новинах міжнародної політики. В команді Svoboda.ua з січня 2023 року.